Beslenme

Neden Kilo Veremeyiz? İşte Kilo Verememe Nedenleri…

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kilo vermeye çalışanlarında sayısı arttı. Spor, ağır diyetler derken bir türlü kilo veremiyor musunuz? O halde bunun nedenini öğrenelim. İşte diyet yaptığınız halde kilo verememe sebepleri…

Yazlıkların yatak altlarından yavaş yavaş dolaba çıkmasıyla birlikte pek çok kişi kilo sorunlarını ortadan kaldırmaya karar verdi. Özellikle bu sene korona virüs nedeniyle tüm günleri evde geçirmemiz daha çok kilo almamıza ve az hareket etmemize neden oldu. Hem diyet yaptığımız üstüne bir de düzenli spora gittiğimiz halde neden mi kilo veremiyoruz? Yanlış diyet uygulama ya da yetersiz hareket gibi durumlar kilo veremememize neden olabilir. Bu durumda ne yapmalıyız? Güzelliğin Peşinde olarak kilo vermekte çektiğiniz zorluğu arıyoruz. Önce sorunları tespit edip sonra da çözüm odaklı bakmalıyız. O halde geçelim.

Düşük Kalorili Diyet Uygulaması

Sürekli diyet yapıyor ama bir türlü kilo veremiyor musunuz? Bunun en büyük nedeni düşük kalorili diyet uygulamaları olabilir. Kilonuza uygun diyet yapmıyorsanız bu vücudunuz tarafından algılanacaktır. Bu nedenle uygun diyet listelerinin profesyonel diyetisyenler tarafından hazırlanması gerekir.

Öğün Atlamak

Diyet yaparken kişilerin en çok yaptığı hatalardan birisi de öğün atlamaktır. Konu kilo vermek olunca az yersem çok veririm gibi bir cümle benimseniz. Oysa sağlıklı bir kilo verimi için öğün atlamak hem zararlı hem de kilo aldırıcı bir hareket olabilir. Bu nedenle diyet yaparken öğün atlamamak sık sık ama az yemek çok daha mantıklıdır.

Hareketsizlik

Sadece diyet yapmak hiçbir işe yaramaz. Diyetin yanı sıra en önemlisi spordur. Spor yapmak yaptığınız diyetin sonuç doğurmasına olanak sağlar. Diyet yaparken bir spor salonuna gidebilir ya da bir spor dalına başvurabilirsiniz. Spor sadece diyet açısından değil zinde kalmamız açısından da oldukça önemlidir.

Psikolojik Sorunlar ve Stres

Diyet yapıyor ve sporunuzla da kilo verme sürecinizi destekliyorsanız ama yine de kilo verme sürecinizde sorun yaşıyorsanız mental sağlığınızı da gözden geçirmelisiniz. Aşırı stres ve psikolojik sorunlar kilo verme sürecinizi yakından etkileyen en büyük problemler arasında yer alır.

Yetersiz Su Tüketimi

Su tüketmek hem vücudumuz hem de sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Amacımız kilo vermek olsa da olmasa da günlük su tüketim ihtiyacımızı göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Kilo ve boy orantımıza göre ihtiyacımız olan suyu almamız gerekir.

Hormonal Bozukluklar

Kilo verememe konusunda önümüze çıkan en büyük sorun hormonal bozukluklar olabilir. Kilo verme konusunda sorun yaşıyorsanız hormonal bozukluklar konusuna dikkat vermeniz gerekebilir.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu