AlışverişModa

Nike Air Force 1’in 40. Yılı!

Sokak modasının öncüsü Sneaks Up, Nike Air Force 1’in 40. yılını müziğin ve dansın birleştirici enerjisiyle kutluyor. AF1, 40. yılına özel çekilen kampanya filminde müziğin enerjisi hip hop’ın özgürleştirici ritimleriyle hayat buluyor. 

Bruce Kilgore tarafından tasarlanıp 1982’de piyasaya sürülen ve adını Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın seyahat ettiği Air Force One uçağından alan model, ilk çıkışından bu yana 40 yılı geride bıraktı.

Doğduğu andan beri sokak ve dans kültürünün bir numaralı ikonu olan Air Force 1 sneakerının 40. yılı, “Join Forces” mottosuyla dünyanın dört bir yanında güçlerini birleştiren toplulukların bir araya gelmesiyle, bu ikonik modele özel çekilen kampanya filmleriyle kutlanıyor.

Sokak kültürünü içinde barındıran ve bu kültürü deneyimlemeye odaklı etkinliklere imza atan Sneaks Up ve kreatif ajansı Studio WINO iş birliğiyle İstanbul’da çekilen kampanya filmi de sosyal medyada büyük ilgi görüyor. 

nike

Kreatif direktörlüğünü Y. Elis Yıldırım’ın üstlendiği AF1 Join Forces 40. yıl kampanya filminde güçlü bir kadro yer alıyor. Aslı Sümen, Rumeysa Yağcı ve Buğra Büyükşimşek’in başrollerini paylaştığı filmde Ayza Türkçü, Sergen Şevik, Mehmet Ali Gül, Pınar Furuncu ve hem Elements of Dance kurucusu hem de dans eğitmeni Enes Abdulla ve ekibi de projede bulunuyor.

Şehrin en havalı dansçılarının güçlerini birleştirerek bir araya geldiği kampanya filminde hip hop’ın özgürleştirici ritimleri İstanbul’un ve müziğin enerjisiyle buluşuyor. Filmde ikonik modelin her zaman bir spor ayakkabısından daha fazlası olduğu kurgusal bir hikâyeyle izleyiciye aktarılıyor.

Sneaks Up’ın Studio WINO iş birliğiyle, Nike’ın şimdiye kadar ürettiği en tanınmış sneaker’lardan biri hâline gelen Nike Air Force 1’in 40. yılına ithafen hazırladığı kampanya filmine https://www.instagram.com/reel/CmFBmq_ImSl/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu