El ve Ayak BakımıGüzellik

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Bakımına önem veren kadınların vazgeçemedikleri bakımlardan biri de tırnak bakımıdır. Fakat güzel tırnaklara sahip olmak için tırnakları beslemek ve güçlendirmek gerekir. Protez tırnak uygulaması tırnak bakımına ayıracak vakti olmayan ve bir türlü tırnaklarını uzatamayan kadınların imdadına koştu. Kolay uygulanabiliyor olması, pürüzsüz ve estetik bir görünüm kazandırması gibi pek çok özelliği sebebiyle tercih edilen uygulamalardan biri.

Öyleyse haydi gelin protez tırnak nasıl uygulanır ve nasıl çıkarılır bu sorunun cevabını hep birlikte inceleyelim.

protez tırnak

Protez tırnak son dönemlerde en sık başvurulan güzellik uygulamalarından biri. Takma tırnaklara göre uygulanışı ve kullanışı zahmetsizdir. Aynı zamanda tırnak yeme alışkanlığına sahip olanlar ve tırnaklara sık sık kırılanlar için de güzel bir çözüm oluyor. Bu tırnaklar hakkında en çok merak edilen soru ise nasıl takılıp çıkarıldığı. Peki ya gerçekten de nasıl takılıp çıkarılır? İşte bu çok merak edilen sorunun cevabı…

Protez Tırnak Nasıl Takılır?

protez tırnak

Protez tırnak uygulamasında ilk önce tırnağın üzerine özel bir solüsyon sürülür. Bu şekilde hem tırnak zarar görmez hem de protez tırnak daha rahat yapışır.

Sonrasında ise tırnağın uç kısmına protez tırnak yerleştirilir ve törpü yardımı ile istenilen boyut ve görünüme kavuşturulur. Tırnağın en uç kısmında kalan kısım ise jel ya da akrilik ile kaplanır.

En son aşama ise tırnak güzelce pürüzsüzleştirilir ve parlatılır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

protez tırnak

Bu tırnaklar istenilen zaman kolay bir şekilde çıkarılabilir. Ancak yanlış yöntemler ve ürünler kullanılırsa elbette ki tırnaklar zarar görebilir. Bu nedenle bu tırnaklar uzmanlar tarafından takılmalı ve çıkarılmalıdır. Bu işlem kullanılan malzemelere benzer ürünler ile kolayca çıkarılabilir. Tırnak çıkarıldıktan sonra tırnak yüzeyinde oluşan bir incelme gözlemleyebilirsiniz. Bu kalıcı bir durum değildir ve incelen tırnak yüzeyi kısa bir sürede kendine gelir. Uygulama sırasında kullanılan özel sıvılar ile bu tırnaklar çıkarılmaktadır.

Eğer yine de evde çıkarmak zorunda kalırsanız; pamuk parçalarını asetonla ıslatıp tırnaklarınıza uygulayın. Sonrasında alüminyum folyoya sarıp ortalama 1 saat kadar bekletin. Tırnak itici bir ürün ile malzemeyi nazikçe tırnak üzerinden kaldırın. Tırnak üzerinden uygulama çıkmadığında yeniden aynı yöntemi deneyebilirsiniz.

Ancak bizim önerimiz ve şiddetle tavsiye ettiğimiz bir uzmandan yardım almanızdır. Bu öneri sadece zor bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde yapılmalıdır.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu