GüzellikSaç Bakımı

Sadece Düzleştiriciyle Harikalar Yaratmaya Var mısınız? Düzleştiriciyle Yapılan Saç Modelleri Nelerdir? İşte Düzleştiriciyle Saçlarınıza Verebileceğiniz Şekiller…

Kadınlar için saç denilince dünyalar durur. Güzelliğin Peşinde olarak bizlerde de öyle. Saç düzleştiriciniz var ve sadece saç düzleştirmek için mi kullanıyorsunuz? Artık sadece sıkıcı ve düz saçlar yapmak zorunda değilsiniz. Sadece saç düzleştiricinizi kullanarak harikalar yaratmaya hazır mısınız? Peki saç düzleştiriciyle yapılacak saç modelleri nelerdir? Nasıl yapılır?

Maşa olmadan da saçlarınızda güzel bukleler ve hava katmak artık mümkün. Birazdan sizlere vereceğimiz taktik ve tüyolar sayesinde saçlarınızı düzleştiricinizle kuaförden çıkmış gibi yapabileceksiniz. Hatta sizlere şöyle bir şey söyleyelim; saç düzleştiriciyle yapacağınız saçlarınız maşayla yaptığınız saçlarınızdan çok daha doğal ve havalı duracaktır. Sizleri daha da meraklandırmadan saç düzleştiriciyle yapabileceğiniz saç modellerine geçelim…

Yumuşak ve Havalı Dalgalar Elde Etmek İster misiniz?

56 farkli dalgali sac modeli 13146

Ventoso Premium Seramik Kaplı Profesyonel Saç Düzleştirici

Herhangi bir maşaya sahip olmadan hem yumuşak hem de havalı dalgalar elde etmek artık çok kolay. Peki düzleştiriciyle saçlarımıza nasıl yumuşak dalgalar verebiliriz?

Yaklaşık 5 cm. kalınlığında saç tutamları ayırdıktan sonra düzleştiricinin kıskaçlarını kullanacağız. Düzleştiricinin iki kıskacından birine sarıp kıskacı kapat ve birkaç saniye bekle. Hemen ardından hayal ettiğiniz yumuşak ve havalı dalgalara sahip olabilirsiniz. Uzun süreli kullanım için sabitleyici kullanmayı unutma!

Dans Eden Hareketli Bukleler!

trend detail dogal dalgalar 1

Doğuştan kıvırcık saçlı olan kişileri kıskanıyoruz değil mi? Artık bizlerde hem kalıcı hem de doğal kıvrımlar elde edebiliriz. Üstelik bunun için sahip olmanız gereken tek şey bir düzleştirici. 80’lerin permalı saçları sizin de ilginizi çekiyorsa hemen yapımına geçelim.

İlk yapman gereken saçlarına bukle belirginleştirici köpük uygulamak. Bu uygulamanın ardından saçlarını 4-5 cm. büyüklüğünde tutamlara ayırabilirsin. Buklelerin hacimli görünmesi için saç tutamlarını köklerinden başlayacak yakın şekilde örmen gerekiyor. Örme işlemini tamamladıktan sonra ısı uygulayabilirsin. Tüm saçlarına yeterli ısıyı uyguladığından emin. Hemen sonrasında saçlarını aç ve dans eden hareketli buklelerin tadını çıkar.

Bigudi Etkisini Saçlarınızda Hissedin!

Bigudi

Saçları bigudi ile kıvırıp bütün gece kafamızda onlarla uyumaya çalışmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Artık saçlarınıza bigudi etkisi vermek için bu kadar uğraşmanıza gerek kalmayacak. Saç düzleştirici ile saçlarınızda bigudi etkisi yaratmak ister misiniz? Cevabını evet ise hadi başlayalım.

Saçınızdan ayırdığınız bir tutamı parmağınıza sarın. Parmağınıza sardığınız saçın şeklini bozmadan parmağınızdan çıkarın ve yuvarlak şekilde tuttuğunuz saç tutamının üstüne düzleştirici ile ısı uygulaması yapın. Uygulama yaptığınız tutamı bir tel tokayla tutturun ve 20 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızdaki bigudi etkisinin keyfini çıkarın.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu