Psikoloji

Uzun İlişkiler Bana Göre Değil Mi Diyorsunuz? İşte Tek Gecelik İlişkilerde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Herkes uzun ilişki insanı olmayabilir. Öyle ki bazı insanlar duygusal anlamda başka insanlara çok fazla bağlanamaz. İlişkilerini daha hızlı yaşamayı tercih eder. Sizler de kesinlikle uzun ilişkilere gelemem ben tek gecelik ilişkilerin insanıyım diyorsanız o halde önerilerimizi dikkate alın! İşte tek gecelik ilişkilerde dikkat etmeniz gerekenler!

Güvenlik

Tek gecelik ilişki yaşamayı seviyorsanız öncelikle güvenliğinize dikkat etmeniz gerekir. Yani daha önce karşılaşmadığınız ya da internetten tanıştığınız insanlara karşı kendinizi korumanız gerekebilir. Bu nedenle buluşacağınız yeri ve kişinin telefonunu yakın arkadaşlarınıza bildirin.

Ne İstediğiniz Konusunda Açık Olun

Yalnızca tek gecelik beraberliklerde değil her zaman ne istediğiniz konusunda açık olmanız gerekir. Ayrıca siz tek gece geçirmek istiyorken karşı taraf sizinle duygusal bağ kurmak isteyebilir. Bu nedenle ne beklediğinizi ve istediğiniz peşin söyleyin.

Kendinizi Baskı Altında Hissetmeyin

Buluştuğunuz insanlar o gece bir şeyler yaşamak zorunda değilsiniz. Tanışmış olduğunuz kişinin dış görünüşü ya da sohbeti hoşunuza gitmemiş olabilir. Bu nedenle yalnızca bir şeyler için ayrılmak isteyebilirsiniz. Yani karşı tarafa borçlu değilsiniz. Kendinizi asla baskı altında hissetmeyin.

Alkol Kullanacaksanız Dozunda İçin

Tek gecelik ilişkilerde alkol kullanılacaksa mutlaka dozunda içilmesi gerekir. Çünkü alkol fazla kaçtığında ertesi gün ne taşandığını hatırlamayabilirsiniz. Bu da bazı sorunlara yol açabilir. Alkol etkisiyle verdiğiniz karardan pişman olmamak adına baştan önleminizi alın.

Sınırlarınız Kesin Olsun

Herkesin cinsel yaşamı sizinle aynı değildir. Size fazla gelecek olan ya da kendinizi kötü hissetmenize sebebiyet verecek her şeyden uzak durmak için sınırlarınızın kesin olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Düşüncelerde Boğulmayın

İlla mükemmel bir gece yaşamanıza gerek yok. Bunu kafanıza takarsanız üzerinizde engelleyemediğiniz bir baskı ortaya çıkar. Yani anın tadını çıkaramazsınız. Kendinizi kasmayın yalnızca eğlenmenize bakın.

Zevk Alıyormuş Gibi Yapmayın

Zevk almadığınız bir şeyden zevk alıyormuş gibi yapmanıza gerek yok. Öyle ki cinsellik her iki tarafın da zevk alması gereken bir eylem. Eğer zevk alamıyorsanız öyleymiş gibi yapıp hem kendinizi hem de karşı tarafı kandırmayın.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu