Güzellik

Sararmış Tırnaklar Nasıl Geçer? Tırnak Neden Sararır?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen nail art ile birlikte tırnaklara verilen değer çok daha fazla arttı. Tırnak bakımı, nail art ve protez tırnak gibi öne çıkan konular özellikle de sosyal medyada çok yaygın bir hal almaya başladı. Konuşmamız, mimiklerimiz ve el kol hareketlerimizde oldukça göze çarpan tırnaklarımızın sararması ise kabusumuz haline gelmeye başladı. Peki tırnak sararmaları nasıl geçer? Tırnak neden sararır?

Yapılan istatistiklere göre kişilerin ilk görüşte en çok dikkat ettiği yer tırnaklar oluyor. Hal böyle olunca tırnak bakımı oldukça dikkat etmemiz gereken noktalardan biri haline gelmiş durumda. Tırnaklarımızın sararması pek çok nedenden dolayı kaynaklanabilmektedir. Tırnaklarınızın sararmış görüntüsü sizleri rahatsız ediyorsa daha fazla canınızı sıkmanıza gerek yok. İşte tırnak sararmalarına anında son veren çözümler…

Tırnak Sararmaları Nasıl Geçer?

Tırnak sararmaları çoğu zaman tırnağın nefes alamadığı durumlarda gerçekleşmektedir. Tırnakların nefes alamadığı en yaygın durum ise ojeden kaynaklanmaktadır. Uzun süre tırnağımızdan çıkarmadan kullandığımız ojelerimizi çıkarttıktan sonra sarı tırnaklarla karşılaşmamız bu nedenle oldukça doğaldır. Oje dışında tırnak sararmasına neden olan bir diğer durum ise şeker hastalığı, tırnak mantarı ve çeşitli enfeksiyonlardır.

Oje kullanmadığınız halde sık sık tırnak sararması yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken kesinlikle bir doktor görünmek olacaktır. Normal rengine ne yaparsanız yapın dönmeyen tırnakların altında yatan sebep çeşitli hastalıklar olabilir. Şimdi sizlere evinizde bulunabilecek malzemelerle anında sonuç görebileceğiniz, tırnak sararmasına birebir etkisi olan karışımları söyleyeceğiz!

Tırnak Sararmaları İçin Ne Yapabilirim?

-Karışım 1

Limon, Süt ve Maden suyunu karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu oldukça basit karışımı daha sonra tırnaklarınıza pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. bir süre masaj yaparak uyguladığınız karışımı daha sonrasında su ile durulayın. Bir hafta boyunca tekrar ettiğiniz karışımın etkisini hızlı şekilde görebileceksiniz.

-Karışım 2

Bir çay kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırınız. Daha sonra bu karışımı pamuk yardımı ile tırnaklarınıza uygulayınız. 20 dakika beklettiğiniz karışımı sonrasında su ile durulayınız. Birer gib arayla bir hafta boyunca bu karışımı uygulayabilirsiniz.

-Karışım 3

Elinizin yanmayacağı şekilde bir ılık suyu kaba alınız ve üzerine yarım limon sıkınız. Daha sonra sararan tırnaklarınızı bu suyun içinde 5 dakika bekletiniz ve durulayınız. Etkisini anında görebileceksiniz.

-Karışım 4

Bir parça pamuğa damlattığınız 4-5 damla menekşe yağı ile sararan tırnaklarınıza masaj yapar şekilde uygulayınız. Daha sonra tırnaklarınızı durulayınız. Sararmalarınız geçene dek bu karışımı uygulayabilirsiniz.

-Karışım 5

Yine evde bulabileceğiniz eski bir diş fırçasının üzerine biraz diş macunu damlatınız. Sonrasında fırça ile çok da zedelemeden tırnaklarınızı ovalayınız. Tırnaklarınızdaki sarılığın gittiğini sizlerde anında fak edeceksiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu