Genel

Mesafeler Aşka Engel Mi? Uzak Mesafe İlişkisinin İyi Hissettirdiğine Dair 12 Kanıt!

Aşk, dünyadaki en saf, en temiz ve belki de en gerçek duygularından biridir. Sizi çok seven, sizi anlayan ve en önemlisi de sizin eksik kalan yönlerinizi tamamlayabilecek birinin hayatınızda olması sizlere güven ve huzur verir. Peki ya araya mesafeler girmişse? Yine aynı şeyleri hissedebilir miydiniz? Mesafeler aşka engel mi? Hiçbir şey düşündüğünüz gibi olmayacak endişelenmeyin. Çünkü mesafeler kesinlikle aşka engel değil. Tabii ki zor gibi görünüyor olabilir. Öyleyse uzak mesafe ilişkisinin iyi hissettirdiğine dair 12 kanıt sizlerle…

Otomatik Güven ve Sadakat

Uzun mesafe ilişkilerinde en önemli unsur güven duygusu olacaktır. Yanınızda olmayan birine güvenmek, ona inanmak ve onunla olmak istemek gerçek bir cesaret istiyor gibi görünebilir. Fakat endişelenmeyin. Doğru kişiyle birlikteyseniz güven ve sadakat duygunuz zaten otomatik olarak oluşacaktır.

Daima Onunla Olmayı Hayal Etmek

Uzak mesafe ilişkilerinde çiftlerin sürekli birbirlerini düşünmesi, çok fazla özlem duygusu hissetmelerini sağlar.  Sevdiğiniz adam ya da kadınla sıkça yan yana olamamanız onun sürekli düşüncelerinizde ve hayallerinizde olmasını sağlar. Bu da aşkınızı büyütecek bir faktör olacaktır.

Uzun Telefon Görüşmeleri Samimiyeti Artırır

Gün içerisinde neler yaptığınızı hemen sevgilinize anlatmak istersiniz. Ayrıca sevgilinizin de gün içerisinde neler yaptığını merak edersiniz. Bu da birbiriniz arasındaki iletişimi güçlendirecek ve samimiyetinizi artıracaktır. Çünkü her zaman birbirinize anlatacak çok fazla şeyiniz olacak. Konuşmalarınız kalbinizi ısıtacaktır.

Entelektüel Paylaşımlar

Sürekli yan yana olan çiftler günlük yaşamın telaşı içerisinde kendilerini ve ilişkilerini ikinci plana atabilmektedirler. Fakat uzak mesafe ilişkilerinde durum tam tersi olacaktır. Zaten çok özlediğiniz sevgilinizle konuştuğunuz en az çok kıyametlidir. Bu nedenle çok daha fazla ortak alan bulabileceksiniz. Daha farklı konular hakkında konuşacak ve birbirinizi geliştireceksiniz.

Ani Ziyaretler Mutluluk Verir

Uzak mesafe ilişkilerinde özlem en yoğun hissedilen duygudur. Peki ya sevdiğiniz size hiç beklemediğiniz bir anda sürpriz bir ziyaret yaparsa? Ne kadar da mutlu olursunuz değil mi? Fakat her gün görüşüyor olsaydınız ne yazık ki onu gördüğünüzde bu kadar mutlu olamayacaktınız.

Hayata ve İlişkiye Motivasyon

Uzunca bir sürenin ardından sevdiğinizle bir plan yaptınız. Gezmek istediğiniz yerleri belirlediniz. Ortak hayalleriniz var. Emin olun ki ne kadar birbirinizden uzak olsanız da birlikte kurduğunuz hayaller hem hayata ve hem de ilişkinize olan motivasyonunuzu artıracaktır.

Aynı Anda Aynı Şeyi Düşünmek

Uzak mesafe ilişkisi sandığınız kadar çok zor değildir. Ancak çok kolay da değildir. Birbirinizi en az özlediğiniz ve sürekli telefon görüşmeleri yaparak iletişiminizi sağlam hale getirdiğiniz için kalp bağınız güçlenir. Böylece aynı anda aynı şeyi düşünürsünüz.

Birbirinizden Asla Sıkılmazsınız

Uzak mesafe ilişkilerinin belki de en önemli avantajı kendinize de zaman ayırabilir olmanızdır. Aynı durum karşı taraf için de geçerlidir. Böylece ikiniz de asla beraberliğinizden sıkılmazsınız. Hatta çoğu zaman özlersiniz. Bu da ilişkinizi güçlendirir.

Birlikte Yapabileceğiniz Hobiler Edinirsiniz

Uzak mesafe ilişkilerinde ana tema özlemdir. Birbirinizi her an her dakika özlersiniz. Fakat bu kötü bir şey değil. Çünkü zamanla sürekli görüşen çiftlere nazaran daha fazla ortak alan yaratırsınız. Böylece birlikte yapacağınız hobiler edinmeniz de mümkün hale gelir.

Hayal Kırıklığına Uğratmaktan Kaçınırsınız

Çok sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir insanı üzmek istemezsiniz değil mi? Uzak mesafe ilişkilerinde de durum aynı olacaktır. Çiftler birbirlerine verdiği sözleri tutmak için çok daha fazla çaba harcar. Bu da çiftlerin birbirlerini hayal kırıklığına uğratmasından da kaçınması mümkün hale gelir.

Gelişmiş Fantezi Dünyası

Uzak mesafe ilişkilerinde çiftlerin sürekli yan yana gelmesi mümkün olmaz. Ancak bu uzaklık fantezi dünyanızın gelişmesini sağlayacak bir faktördür. Böylece ikiniz arasında kurulan fantezilerin sınırları da genişleyecektir.

Daha Heyecan Veren Seks Hayatı

Uzak mesafe ilişkilerinde seks her zaman daha heyecan verici olacaktır. Çünkü birbirinizden ne kadar uzak kalırsanız seks yaparken kaç kere yapmış olursanız olun ilk seferin heyecanını her zaman yaşarsınız.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu