İyi YaşamCinsellik

Cinsel İlişkide Erkek Nasıl Davranmalı?

Kadınlar çok duygusal ve narindirler. Bu sebeple ilişki yaşadığınız kadını tanımalı, nelerden hoşlandığını ve nelerden hoşlanmadığını öğrenmeniz gerekir.

Cinsel ilişkide elbette ki her kadın aynı isteklerde olamaz. Fakat bazı istekler çoğu kadında benzerlik gösterebilir. Erkeklerin davranışları, kadınların narin yapısı sebebiyle cinsel ilişki esnasında da çok önemlidir. Haydi toplanın, hep birlikte cinsel ilişkide erkek nasıl davranmalı sorusunun cevabını öğrenelim.

Kadınlar sevişirken konuşmak isteyebilir.

Bazı kadınlar sevişme sırasında iltifat almaktan çok hoşlanırlar. Bir kadına sevişirken çok güzel göründüğünü, çok seksi olduğunu ya da çok güzel koktuğunu söyleyebilirsiniz. Ön sevişme ve seks esnasında kadınlarla konuşmak cinsel yaşamınızda daha mutlu olmanızı sağlayabilir. Partnerinizi ve kendinizi mutlu etmek için bu önerimizi deneyebilirsiniz

Kadınlar erotik öpüşmeler isteyebilir.

Kadınların pek çok zevk noktası bulunur. Bunlardan belki de en önemlisi dudaktır. Sevişmeye dudaklardan başlamak partnerinizi daha çok ve çabuk tahrik edebilir. Aynı zamanda da çok zevk verebilir. Partnerinize ya da kendinize göre, bu öpücüklerin dozunu ayarlayabilirsiniz. Örneğin bazı kadınlar sevişmenin başında daha sert öpücükleri tercih ederken bazı kadınlar ise daha yumuşak öpücükleri tercih edebilir. Bunu partnerinizle ve sevişmenin gidişatıyla ayarlamanız gerekir.

Kadınlar klitoral orgazm isteyebilir.

Sevişmek ya da seks dediğimizde aklımıza direkt olarak misyoner pozisyonu ve standart bir sevişme gelebilir. Ancak klitoral orgazm cinsellikte çok önemli konulardan biridir. Erkekler genellikle penis-vajina ilişkisini yani birleşmeyi pek de önemsemez. Fakat kadınlar için klitoral uyarım ve sürtünme çok fazla önem taşır. Hatta bazı kadınlar bundan daha çok zevk alırlar. Klitoral orgazmı ihmal etmemek gerekir. Unutmayın partnerinizi mutlu ederseniz o da sizi mutlu edecektir.

Kadınlar uzun ön sevişmeler isteyebilir.

Kadınların cinsel ilişkiye hazırlanma süresi erkeklere göre daha uzun zaman alabilir. Kadınlar erkekler gibi hemen boşalıp orgazm bitme noktasına gelmezler. Çünkü kadınlar art arda pek çok defa orgazm olabilirler. Fakat ilk başta uzun ve tahrik edici öpüşmeler, güzel bir ön sevişme onları daha da hazır hale getirecektir.

Kadınlar cinsellikte erkeğin daha denetimli boşalmasını isteyebilir.

Bazı erkekler erken boşalma problemi yaşayabilirler. Yaşanan bu sorun, kadının tatmin olmamasıyla birlikte kadını mutsuz edebilir ve ilişkiden soğumasına sebep olabilir. Tam bir rakam veremeyiz fakat ortalama olarak 3 dakikanın altında boşalan erkekler, erken boşalma problemi yaşıyorlar diyebiliriz. Erken boşalmanın, iki farklı sebebi olabilir. Bunlardan biri psikolojik olabilir ve uzman yardımı alınabilir. Bir diğer sebep ise organik olabilir ve ürolojik bir destek alınabilir. Fakat denetimsiz boşalma durumu genellikle psikolojik durumdan kaynaklanır ve cinsel terapiyle birlikte çok kısa bir süreçle çözüme kavuşturulabilir.

Kadınlar bakımlı erkeklerden hoşlanırlar.

Kokular hepimiz için çok önemlidir. Fakat emin olun kadınlar için çok daha büyük önem taşır. Ter kokusu başta olmak üzere diğer tüm kötü kokular kadınların gözünde erkeğin değerini azaltır. Bu nedenle sevişmeden önce erkeğin duş alması, ağız bakımı yapması ve parfüm ya da deodorant kullanması erkeklerin yatakta daha başarılı ve partnerini mutlu etmesini sağlar.

Kadınlar yatakta centilmenlik ister.

Kadınların yatakta zevk almasının ipuçlarından biri de kadınların beynini etkilemek ve tahrik etmektir. Bir kadını etkileyen şeylerden biri de centilmenliktir. Yataktan önce ve yatakta partnerine karşı centilmence yaklaşan her erkek kadının gönlünde taht kurmayı başarır ve ona daha çok haz verir. Cinsel ilişkinin gidişatını belirlemek için partnerinizin aktif olmasına izin vermeniz gerekir. Bu da centilmenlik örneklerinden biridir.

Kadınlar sevgi sözcükleri duymak isterler.

İlk başlığımızda bahsettiğimiz gibi kadınlar iltifat ve sevgi sözcükleri duymaktan çok hoşlanırlar ve bundan haz alırlar. Birliktelik esnasında ve sonrasında sevginizi ve ilginizi mutlaka partnerinize hissettirin. Karşılığını misliyle alacağınıza emin olabilirsiniz.

Kadınlar zevk noktalarını bilen ve daha tecrübeli erkek isteyebilir.

Her insanda olduğu gibi kadınlar da yatakta kendilerini tatmin edebilen erkekler ister. Kadın vücudunu tanımak ve zevk noktalarına hakim olmak sizi diğer adaylara göre ön plana çıkaracaktır. Kadın vücudunu tanıyan ve zevk noktalarına hakim olan erkekler, partnerlerini zevkin doruklarına çıkarabilir.

Kadınlar cinsel ilişkiden sonra ilgi isteyebilir.

Kadınlar sevişme esnasında kendilerine gösterilen ilginin sevişme sonrasında da devam etmesini isteyebilir. Kadınlar birden fazla kez orgazm olabildikleri için cinsel ilişki bittikten sonra da erkekten dokunsal, kokusal ve bunun gibi uyarımlar bekleyebilirler. En azından ilgi bekleyebildiklerine eminiz. Bu yüzden kadınları hem anatomik hem de psikolojik olarak anlamanız gerekir.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu