Cinsellik

Cinsel İsteksizlik Mi Yaşıyorsunuz? Kadınlarda Cinsel İsteksizliği Azaltan Besinler

Cinsel isteksizlik kimi zaman hormonal dengesizlikten kaynaklanıyorken kimi zamanda kalp, karaciğer ve böbrek hastalıklarıyla ilişkilendiriliyor. Fakat kadınlarda cinsel isteksizliğin bir başka nedeni de var, beslenme düzeni! Öyle ki birçok besin cinsel bölgeyi uyararak, isteksizlik sorununu en aza indirgemektedir. Peki bu besinler nelerdir? Merak edenler için kadınlarda cinsel isteksizliği azaltan besinler…

Badem

Badem çinko açısından çok zengin bir olan bir kaynaktır. Bu sayede hem dolaşım hem sindirim hem de sinir sistemin için çok faydalı olduğunu söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda içeriğindeki bazı malzemeler kadınlarda cinsel isteksizliği azaltıyor ve hamile kadınların da sütünü artırıcı etki ediyor. Her gün belirli bir miktarda badem tüketmek bebeklerin gelişimi açısından da oldukça önemli olacaktır.

Avokado

Avokado, B vitamini açısından çok zengin bir besin maddesidir. Düzenli ve dozunda tüketildiğinde yüksek oranda enerji sağlar. Ayrıca kadınlardaki cinsel isteksizliği de azaltır. Bunun yanı sıra erkeklik hormonu olan testosteron üretimini artırır. Böylece hem kadınların hem de erkeklerin cinsel dürtüsünü güçlendirerek, isteği de artıracaktır.

Çilek

Çilek insan sağlığı açısından çok değerli bir besin kaynağıdır. Yaz aylarında bolca tüketebileceğiniz bu meyve, içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırıyor. Özellikle de C vitamini içeriği sayesinde cinsel isteksizliği ciddi anlamda azaltmaktadır. Kadınların cinsel birliktelik esnasında daha hızlı uyarılmasına yardımcı olur.

Keten Tohumu

Keten tohumu kadınlarda üreme sistemini yeniliyor ve daha sağlıklı hale getiriyor. Son derece güvenilir bir besin kaynağı olan bu gıdanın kullanım alanı da çok geniştir. İsterseniz salatalarınıza isterseniz de tatlılarınıza lezzet katmak için kullanabilirsiniz. Düzenli ve dozunda tüketim östrojen seviyesinin yükselmesini sağlar. Bu da libido artışına yardımcı olacaktır.

Tarçın Kabuğu

Tarçın ağaçlarının kabuğunun kurtulmasıyla elde edilen bu besini hemen her yerde kolayca bulabilirsiniz. Öyle ki birbirinden farklı yemek ve içeceğe de eşsiz bir lezzet katan tarçın kabuğu, mükemmel kokusuyla da insanları mest ediyor. Aynı zamanda da kadınlarda cinsel uyarılmayı artırıcı rolü de bulunmaktadır.

Nane

Nane, vitamin ve mineraller açısından çok zengin bir kaynaktır. Aynı zaman cinsel anlamda da çok güçlü bir besindir. Yalnızca kadınlarda değil, erkeklerde de cinsel isteksizliği ciddi oranda artırIır. Çeşitli yemeklerde ve özellikle de yaz aylarının sıcak günlerinde serinlemek için içeceğiniz birçok içeceğin içine de katarak kullanabilirsiniz.

Yasemin

Yasemin mis gibi kokusuyla sizlere huzur verecek bir çiçektir. Ayrıca doğal bir afrodizyak olarak da bilinir. Yasemin çiçeğini çay olarak ya da yağ formuna getirilmiş olan halini içecek olarak tüketebilirsiniz. Düzenli kullandığınızda hem saç hem de cilt sağlığınız da mükemmel bir seviyeye ulaşır. Yaseminin bir diğer özelliği ise doğurganlığı artıyor olması. İyi bir de cinsel uyarıcı olan bu çiçeğe eminiz ki bayılacaksınız.

Zencefil

Zencefilin en önemli özelliği hormonal dengesizlikleri gideriyor olmasıdır. Genelde baharat formunda kullanılan bu bitki, isteğe bağlı olarak kök yumruları da çeşitli şekillerde tüketilebilmektedir. Zencefil de tıpkı yasemin çiçeği gibi doğal bir afrodizyaktır. Cinsel isteği ciddi anlamda artır. Bunun tanı sıra sindirim sistemi ve metabolizma için de çok önemlidir.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz içeriğinde bol miktarda E ve B grubu vitaminleri yer almaktadır. Bu nedenle sadece kadınlarda değil erkeklerde de cinsel isteksizliği azaltır. Cinsel birleşme esnasında salgılanan hormonları tetikler. Fazla salgılanan hormonlar sayesinde de uyarılma seviyesi en iyi haline gelecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu