Cilt Bakımı

Kolay Bronzlaşmanın Yolları! Tatile Gittiğiniz Belli Olsun…

İple çektiğimiz yaz ayları nihayet geldi. E hali hazırda tatil planları da yapıldıysa şimdi sıra tatil yaptığımızı belli etmekte. Sizler de yaz aylarında yaptığınız tatilde şöyle bir güzel bronzlaşmak istiyorsanız doğru yere geldiğiniz. Güzelliğin Peşinde’den pratik bronzlaşma taktikleri..

Bronzlaşmak söylendiği kadar kolay değil. Hem cilde zarar vermeden hem de istenilen şekilde vücudun eşit bronzlaşmasını sağlamak bazen oldukça zor olabiliyor. Bu noktada kozmetik olarak kullanılan bronzlaşma ürünleri de bazen işe yarayamayabiliyor. Peki kolay bronzlaşmak için ne yapılabilir? Nasıl eşit bronzlaşılır?

Kolay Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir?

Kolay bronzlaşmak hızlı bronzlaşmak anlamına gelmez. Bir günde bronzlaşmak cildiniz için hiç iyi olmayacaktır. Sizlerde hem sağlıklı hem de dengeli bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız bizi takip edin.

1-Cildi Ölü Derilerden Arındırma

Size daha önce belki de hiç duymadığınız bir şey söyleyeceğiz. Cildinizdeki ölü deriler bronzlaşmanın önünü kesen en büyük etkendir. Güneş ışınlarının cildinize etki etmesini engelleyen ölü derilerden tatile gitmeden önce arınmayı unutmayınız. Kese ya da vücut peelingi ile vücudunuzu ölü derilerden arındırarak güneşlenmeyi deneyin. Farkı anlayacaksınız.

2-Kolay Bronzlaştırma Sunan Ürünlerden Uzak Durun!

Kakao ve havuç yağı gibi bronzlaştırıcı etkisi olan yağlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yağlar güneş ışınlarını vücudunuza gereğinden fazla çekecektir. Vücudunuza havuç yağı sürmek yerine havuç yemeniz daha mantıklı olacaktır. Havuç yemek karoten içeriği nedeniyle daha kolay bronzlaşmanızı sağlayabilir.

3-Şezlongta Yatarak Güneşlenmekten Vazgeçin!

Geçmiçten günümüze bilinen en büyük yanlışlardan birisi de güneşlenmenin yatarak olunacağının sanılmasıdır. Voleybol oynayarak, yüzerek ve yürüyerek güneşlenebilirsiniz.

Bronzlaşmak İçine Ne Yapılmalı?

1-Bolca Güneş Kremi

Güneş kremi uygulama kuralını daha önce duydunuz mu? İki parmak kuralına göre uygulanması gereken güneş kremini baş ve orta parmağınıza sıktıktan sonra boylu boyunca uygulayın. Yüzünüze, üst gövdenize, alt gövdenize, sağ üst bacağınıza, sol üst bacağınıza, sağ alt bacağınıza, sol alt bacağınıza ve bacaklarınızın arkasına, sağ kolunuza, sol kolunuza olmak üzere vücudunuzdaki 11 bölgeye güneş kremi uygulayın. Güneş kreminizi her iki saatte bir uygulamayı unutmayın.

2-Bol Su Tüketin!

Güneş altında zaman geçirmek vücudumuzun oldukça su kaybetmesine neden olur. Bu nedenle güneş altında zaman geçirmeden önce bir su matarası edinin. Bol su tüketimi bu noktada oldukça önemli olacaktır.

3-Parfüm-Deodoranttan Uzak Durun!

Denizde mis gibi kokmayı hepimiz isteriz. Bunun için güneş kreminizi güzel kokulu tercih edebilirsiniz fakat güneş altında parfüm vb. kullanmamaya özen gösterin. Güneş altında kullandığınız parfüm ya da deodorant vücudunuzda leke oluşmasına neden olabilir.

Güneş Kremi Bronzlaşmayı Önler mi?

Güneş kreminin amacının doğru bilindiği söylenemez. Pek çok kişi güneş kremini güneşten yanmamak adı altında kullansa da güneş kremi bronzlaşmayı engellemez. Sadece güneşin zararlı ışınlarından vücudumuzun korunmasını sağlar.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu