Estetik

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Acıtır mı?

Günümüzde en çok tercih edilen estetiklerden birisi de dudak dolgusudur. Dudak dolgusu kişilerin dudaklarını büyütmek ya da şekillendirmek amacı ile tercih ettiği bir operasyondur. Sadece dudakları büyütmek amacı ile değil aynı zamanda daha canlı, nemli ve simetrik dudaklara sahip olmak için de tercih edilmektedir.

Yüz hatlarına uygun abartıdan kaçılarak yapılan dudak dolguları oldukça zarif ve estetik durmaktadır. Günümüzde oldukça tercih edilen dudak dolgusu hakkında merak edilen pek çok şey vardır. Peki dudak dolgusu acı verir mi? Dudak dolgusu hakkında tüm merak ettikleriniz Güzelliğin Peşinde’de…

Dudak Dolgusu Nedir?

Kişiyi daha çekici gösteren dudak dolgusu yaptıranların sayısı git gide daha da artarken sizler için merak ettiklerinizi derlemek istedik. Estetik operasyonlar hakkında kişilerin aklında ilk canlanan soru ”acıyor mu?” sorusu oluyor. Dudakların kontür hatlarını daha da belirginleştirmek amacıyla yapılan dudak dolgusu kısa sürede doğal bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi hem profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken hem de dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Bu noktada yüz anatomisini iyi bilen bir doktor tarafından yapılması gerekir. Dudak dolgusu esnasında topikal anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır.

Dudak dolgusu yapılırken uyuşturulması nedeniyle herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Enjeksiyon ile dudaklara istenilen dolgunluk takviye edilir. Bu işlem yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra herhangi bir kanama ya da morarma görülmez. Ayrıca enjeksiyon yapılan bölgelere de bandaj vb. şeylerin yapılması gerekmez. Kısa süren, oldukça kolay ve konforlu bir uygulama olan dudak dolgusu sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilmektedir.

İşlem sonunda dudak dolgusunun ne kadar hacimli görünmesi gerektiği sizlerin isteği üzerine sonuçlandırılmaktadır. Az dolgu kullanılarak hafif doğal görünen bir dudak görüntüsü elde edilebilmektedir. Daha fazla dolgu kullanımı sonucu ise dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği noktalardan birisi de kalıcılık süresidir. Dudak dolgularının ortalama kalıcılık süresi 1 yıldır. Dudak içerisine enjekte edilen asit zamanla emilir ve dudak dolgu yapılmadan önceki haline geri döner. Dudak dolgusunun kalıcılığı kişinin yaşı, dudak şekli, kullanılan dolgu maddesinin içeriği, miktarı ve kalitesiyle ilgilidir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu