Psikolojiİyi Yaşam

En İyi Meditasyon Uygulamalarıyla Geldik! Sinir, Stres Hiçbir Şey Kalmayacak Valla! Hazırsanız Derin Bir Nefes Alıp Başlayalım!

Günlük hayatın neden olduğu koşuşturmalardan sonra biraz kenara çekilip nefes almaya ne dersiniz? Hem uyku kalitenizi hem de yaşam standartlarını yükseltecek olan meditasyon sizlere yeniden doğmuş gibi hissettirecek. 2022 en iyi meditasyon uygulamaları nedir? İşte kullanıcıların beğendiği en iyi meditasyon uygulamaları…

meditasyon

1-İnsight Timer

2022 en iyi meditasyon uygulamaları listemizin başında ‘’İnsight Timer’’ geliyor. Hem kaliteli hem kullanımı kolay hem de oldukça rahatlatıcı bir uygulama olan İnsight Timer kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere iki seçenek sunuyor. Ücretsiz özellikleriyle kullanıcılarına 75.000’den fazla rehberli meditasyon imkanı sunuyor. Sizlere farklı kategorilerde farklı öğretmenlerden pek çok meditasyon dersi imkanı sunan İnsigth Timer tam da tercih edebileceğiniz şekilde.

2-Simple Habit

Kullanıcı yorumlarıyla ne kadar sevildiğini belli eden ve 2022 yılının yine en başarılı meditasyon uygulamalarından biri olan Simple Habit çeşitli kategorilerde meditasyon imkanı sunuyor. Kategori seçiminizi yaptıktan hemen sonra zamanlayıcınızı da ayarlayarak rahatlıkla meditasyonun keyfini çıkarabiliyorsunuz.

3-MyLife Meditation

2022 en iyi meditasyon uygulamalarına MyLife meditation ile devam ediyoruz. Bu uygulama diğerlerine kıyasla olaya daha duygusal yaklaşıyor diyebiliriz. Hissinizi ve o gün mental olarak ne durumda olduğunuzu seçerek duygu durumunuza göre meditasyon yapabiliyorsunuz. Şahsen bizim en sevdiğimiz özelliği de bu oldu. Üzücü bir haberimiz var. Ücretsiz aktiviteler ne yazık ki sınırlı.

4-MindFi: Mindfulness Anytime

Zihinsel odaklanmanızı olabildiğince üst seviyelere çıkarabilecek bir uygulamayla geldik şimdi de. Yine bir ruh hali seçerek meditasyon yapabildiğiniz bir uygulama önerisi yapıyoruz. Bu özellik nedense bizim can alıcı noktamız. Sizin de öyle mi? Kullanıcılarına içerik önerisi yapan ve vücut saatini analiz eden bu uygulama sizlere meditasyon sürecinde güzel bir arkadaşlık yapıyor.

5-Meditopia

İngilizce meditasyon uygulamaları yerine Türkçe tercih ediyorsanız Meditopia tam da sizlere göre. Pek çok hissi de ele alan Meditopia ilişkiler, beklentiler, yalnızlık gibi birçok hisle başa çıkmanızı sağlıyor. 7 Gün ücretsiz deneme sunan Meditopia sonrasında ücretli hale dönüyor.

6-Calm

2022 en iyi meditasyon listemizin 6. Sırasında Calm uygulaması yer alıyor. Rehberli meditasyon hizmetiyle kullanıcılarının gönlünde taht kurmayı başaran Calm orta ve ileri seviye kullanıcılar için öneriliyor. Stres, anksiyete gibi sorunlarla başa çıkmada sizlere resmen öncülük ediyor.

7-Buddhify

Abonelik ücretiyle diğer uygulamalara göre daha uygun fiyatlı olan Buddhify de yine meditasyonla ilgili pek çok hizmet sunuyor. Meditasyona yeni başlamayı düşünüyor ve cüzi rakamlar ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız Buddhify tam da sizlere göre diyebiliriz.

8-Patika: Kolay Meditasyon

2022 en iyi meditasyon uygulamaları listemizde Türkçe olarak yer alan bir diğer uygulama ise Patika. Kadınlar ve çocuklar için farklı paketler sunan Patika bu özelliğiyle öne çıkıyor.

9-Unplug Meditation

Meditasyonu daha ilk defa keşfedenler ve bu konuda heyecanlı olanlar için birebir bir uygulamayla geldik. Kullanıcı için meditasyon yapmanın yeni yollarını keşfettiren Unplug 7 gün ücretsiz denemeli uygulamalarımızdan birisi.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu