Saç Bakımı

Farklı Görünmek İsteyenlerin Tercihi Fransız Saç Örgüsü! Evde Fransız Örgüsü Yapmak İçin 6 Mükemmel Yöntem!

Yenilik seven ve farklılık isteyenlerin en sık tercih ettiği saç modellerinden biri olan Fransız örgüsü, hemen her renk saç rengiyle de mükemmel uyum sağlıyor. Aynı zamanda günlük hayatta ve özel günlerde kullanımı sağlanabilen bu model, aslına bakıldığında çok basit! Öyle ki yapım aşamalarını doğru bir şekilde takip ettiğinizde mükemmel sonuca ulaşmanız da kaçınılmaz olacaktır. Peki evde Fransız örgüsü nasıl yapılır? Merak edenler için işte detaylar…

Saçlarınızı Yıkayın ve Nemlendirin

Fransız örgüsünün çok iyi görünmesi için saçlarınızı önce yıkamalı ve ardından da her zaman kullandığınız saç kremi ile nemlendirmelisiniz. Böylece saçta karışıklık varsa hemen çözülecek, ayrıca da yıpranma ve dökülmelere de kolaylıkla engel olunabilecektir. Daha iyi bir işlem içinse durulanmayan saç kremi en iyi seçenek olacaktır.

Saçlarınızı 3 Eşit Parçaya Ayırın

Bir sonraki aşamada bakımı yapılan ve taranan saçlar arkaya doğru alınarak üç eşit parçaya ayrılmalıdır. Perçemli bir saçınız varsa, perçeminizi ön kısma doğru ayırmanız gerekir. Akabinde saçın en tepe kısmında kalınca bir tutan alınmalıdır. Yanlardan da tutamlar alındıktan sonra saçların birbirine karışmaması için kıskaçlı tokalardan yardım alabilirsiniz.

Dikkatli Çaprazlama İşlemi

Üç eşit parçaya ayrılan saç tutamları sağ, sol ve orta olarak isimlendirilir. Sağ kısımda bulunan tutam orta kısımdaki tutamın üst kısmından geçirilir. Sol kısımda bulunan tutam da yine aynı şekilde orta kısmın üzerinden geçirilmelidir. Saçların karışmaması ve daha düzgün bir görünüm elde edebilmek için elinizde düzeltmeler yapın. Attığınız örgüler mutlaka birbirine sıkıca geçmelidir.

Fransız Örgü Detaylarına Geçiş

Fransız örgüsüne ilk aşamada klasik örgü yöntemiyle başlanır. Bir noktadan sonra ise işler değişecektir. Sağ kısımda bulunan saç tutamı ikinci kez alındığında bu defa ilk örmeye oranla daha fazla saç tutamı almak gerekir. Aynı orantıyı sağlamak için soldaki saç tutamına da aynı işlem uygulanmalıdır.

Saç Ekleme

Örme işlemi devam ederken saç tutamlarını daha ince almaya özen gösterin. Böylece saçların işlem gördüğü tüm detaylarıyla ortaya çıkabilecektir. En son aşamaya gelindiğinde tüm saçın toplanması gerekir.

Yüzünüze Yakın Saçları da Örgüye Dahil Edin

Üst kısımdan başlanan Fransız örgüsüne tüm saçlar yavaş yavaş dahil edilmelidir. Aynı zamanda saçların sağ ve sol kısımları her zaman doğru bir orantıyla alınmak ve doğru bir şekilde eklenmek zorundadır. İşlemlerin tamamı saçların ense kısmında bitmesine kadar devam edilmelidir. Eğer saçınız kısa ise örme işlemini ensede sonlandırmanız daha estetik bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu