İyi Yaşam

Evinizi Negatif Enerjiden Ayırmak İçin 5 Yöntem

Evinize her girdiğinizde içinizi derin bir sıkıntı kaplıyor ise ortamda negatif enerji yer alıyor demektir. Öyle ki negatif enerjinin bulunduğu alanlarda insanların üzerine tarif edemedikleri ağırlık çöker ve zamanla da ruhunuz daralmaya başlar. İçinde bulunduğunuz bu zorlu süreçten kurtulmak için ise yapmanız gereken tek şey yaşam alanınızı etkileyen kötü enerjiden temizlemektir. Peki evinizi negatif enerjiden nasıl arındırabilirsiniz? Evinizi negatif enerjiden ayırmak için 5 iyi yöntem!

Önce Kendi Zihninizi ve Ruhunuzu Temizleyin!

İşe önceden kendinizi iyileştirerek başlamanız gerekiyor. Bunun için en iyi seçenek ise meditasyon ve yoga olacaktır. Yapacağınız her aktiviteye zihninizi arındırmanızı ve düşüncelerinizi de kontrol altına almanıza yardımcı olur. Eğer meditasyon ve yoga yapacak vaktiniz yoksa suyun arındırıcı gücünden de faydalanabilirsiniz.

Evinizi Havalandırın!

Evlerinizdeki negatif enerjiden arınmak ve kendinizi daha mutlu hissetmek için öncelikle pencerelerinizi açın, evinizdeki tozları alın, çöpleri atın… Nevresim takımınızı ve özellikle de yastıklarınızı havalandırın. Bırakın evin dört bir yanı oksijen dolsun. Hatta mümkün olduğu kadar pencerelerinizi kapatmayın. Bozuk veya kırık her ne varsa bir an önce fazla eşyalarınızdan kurtulun.

Temizlikte Sirke Kullanın

Temizlikte sirke kullanmak eve huzur dolmasını sağlar. Bu nedenle temizliğin her bir aşamasında sirke kullanmanızı öneriyoruz. Eğer üzüm sirkesinin kokusundan hoşlanmıyor ve çok ağır koktuğunu düşünüyorsanız elma sirkesini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız da banyo suyunuza da biraz sirke ekleyebilirsiniz.

Adaçayı ve Defne Yaprağı Yakın

Adaçayı ve defne yaprağı insan ruhunu dinlendirici bir etki yaratmaktadır. Evlerde yakılarak kullanıldığında ise kötü enerjinin uzaklaşmasını sağlar. Nazardan korunmak için de iyi bir yöntemdir. İşlem için öncelikle aktardan kuru adaçayı edinin. Daha sonra yakarak evinizin her tarafında dolaşın. Aynı işlemi defne yaprağı ile de yapabilirsiniz.

Koruyucu Taşlar ve Himalaya Tuzu

Koruyucu taşlar ve özellikle de Himalaya Tuzu, günümüzde dekoratif eşya formatına sokulup satılmaktadır.  Taşlar bilindiği gibi birbirinden farklı amaçlarla kullanılabilen ürünlerdir. Evlerde kullanılacak olan koruyucu yaş ve Himalaya Tuzu, kötü enerjinin uzaklaşmasını sağlarken insanların da stresten kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda dijital aletlerin yaydığı radyasyonu da yok etme özellikleri vardır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu