Moda

Günlük Kombinlerimizde Zayıf Görünmenin Yolları

Gündelik kıyafetlerimizi giyerken birkaç ufak püf noktaya dikkat ederek olduğumuzdan daha da zayıf görünebiliriz.


Gündelik kıyafetlerimizi giyerken birkaç ufak püf noktaya dikkat ederek olduğumuzdan daha da zayıf görünebiliriz. Örneğin enine çizgili parçalar daha kilolu görünmemizi sağlarken, boyuna çizgili parçalar daha zayıf görünmemizi sağlar. Bu ipucunu verdiğimize göre yazının devamına geçelim mi?


Uzun ve Bol Elbiseler


Uzun ve bol elbiseler hem rahat hem de şıktır. E aynı zamanda da tek parça olduğu için daha kolay kombinlenir. Fakat, uzun ve bol elbiseler sizi olduğunuzdan da kilolu gösterebilir. Bunun önüne geçmek ve daha zayıf görünmek için kemer kullanabiliriz. Kemer kullanmak bel çizgimizi belirginleştirdiği için daha zayıf görünmemize yardımcı olur. Genellikle de kemer güzel bir aksesuardır fakat özellikle uzun ve bol elbise giydiğimiz günlerde kemer takmayı ihmal etmemek gerekli.

kadin kemer

Pantolonlar


Hepimizin tahmin edebileceği gibi uzun görünen bacaklar olduğumuzdan daha zayıf görünmemize sebebiyet verir. Bacak boyumuzu uzun göstermek için jean ve yüksek bel pantolonlar tercih edebiliriz. Aynı zamanda önü fermuar yerine düğmeli olursa bu zayıf görünümü katlamış olursunuz. Düşük bel pantolonlar bacak boyumuzu kestiği için pek fazla tercih etmememiz gerekir.

kot pantolon

Renk Seçimi


Artık hepimizin de bildiği gibi koyu renkler kombinlerimizde büyük önem taşımaktadır. Kombin yaparken tercihlerimizi koyu renklerden yana kullanmak gizlemek istediğimiz kusurlarımızı ve kilolarımızı kapatmakta bize yardımcı olur. Tulum veya elbise gibi tek parçalarda siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih etmek zekice bir seçim olacaktır.

siyah elbise

Desen Karmaşıklığı


Çok karışık desenlerin bir arada kullanıldığı veya büyük desen içeren kumaşlar bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterecektir. Çünkü bu tarz kumaşlar göz yanılmasına sebep olur. Ama yine de “Hayır ben desen çok seviyorum” derseniz, daha küçük desenler tercih etmelisiniz. İri desenlerden kaçınmalısınız. Özellikle de pek çok desenin iç içe geçtiğini kumaşları kullanmamaya özen gösterin.

puantiyeli elbise

Çizgili Parçalar


Eskimeyen, modası hiç geçmeyenlerden olan çizgili parçaları seviyorsanız dikkat etmemiz gereken bir noktamız var. Enine çizgili parçalar bir boyut algısı verdiği için daha kilolu görünmemize sebep olur. Bu sebeple bu algıyı kendi lehimize çevirmemiz gerekiyor. Bunun için de yazımızın başında bahsettiğimiz gibi enine çizgili parçalar kullanmak yerine boyuna çizgili parçalar kullanmak bizi olduğumuzdan daha zayıf gösterecektir.

cizgili kumas

Blazer Ceketler


Günümüzde vazgeçilmez bir parça haline gelen blazer ceketler için de bir tüyomuz var elbette. Eğer basenlerinizin ve poponuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız evet cevabımız blazer ceket! Blazer ceketler çok güzel bir kamuflaj etkisi yaratır. Kombinlerinizde bu ceketlere yer verebilirsiniz. “Ama ben spor giyinirim” derseniz de hiç sorun değil. Blazer ceketlerinizi kollarını kıvırarak veya ceketinizin altına jean giyerek daha spor görünümü sağlayabilirsiniz.

blazer ceket

Korseler


Bedeninizi ve gövdenizin şeklini alan korseler üst bedeninizin daha zayıf görünmesine sebep olacaktır. Tercihinizi oversize tişörtlerden yana kullanmak biraz tehlikeli olabilir. Çünkü oversize tişörtler, vücut hatlarınızın belli olmasına engel olacağı için olduğunuzdan daha kilolu görünmenize yol açabilir. Bu sebeple korse görünümü veren, bel ve göğüs detaylarınızı ön plana çıkaracak kıyafetler tercih edebilirsiniz.

korse tisort

Ayakkabı Bantları

Ayakkabı seçimi yaparken hem boyunuzun hem de bacak boyunuzun uzun görünebilmesi için dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Ayakkabıların bantlarının nerede olduğu çok büyük önem taşımakta. Ayakkabı seçimi yaparken bilekten bağlanan bantların yerine parmak ucumuza daha yakın ya da bileğimizin arka kısmından gelen bantlı modelleri tercih edebiliriz. Bu tercih aynı zamanda bileklerimizin ince görünmesini de sağlayacaktır.

arkadan bantli topuklu ayakkabi

Etek Boyu


Etek boyu seçimi çok önemli bir nokta. Şayet ince bacaklarınız varsa tercihinizi mini etekten yana kullanabilirsiniz. Bu bacaklarınızın ortaya çıkmasını sağlar. Fakat kalın bacaklara sahipseniz, diz kapağınızın 2-3 santim üzerinde biten etekler sizin için daha uygun olacaktır. Ama yine de ufak bir uyarımız olacak: Dizin tam ortasında biten etekler boyunuzu keser. Bu sebepten bu tarz etekleri giymemeye özen gösterin.

mini etek

Topuklu Ayakkabılar


Topuklu ayakkabılar hepimizin vazgeçilmezi elbette. Topuklu ayakkabılarımıza kombinlerimizde yer verip boyumuzu olduğundan daha uzun gösterebiliriz. Çünkü uzun boy demek vücudumuzun daha zayıf görünmesi demektir. Topuklu ayakkabılar, minyon hatlarda olan kadınların tamamen bir kurtarıcısı olacaktır.

stiletto

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu