Cinsellik

Hamileliğin İlk 4 Ayında Görülen Enteresan Belirtiler

Hamilelik çok heyecanlı ve zevkli bir süreç olduğu kadar bazı anormallikler de söz konusu olabilmektedir. Özellikle de gebeliğin ilk 4 ayında garip aşermeleri bir kenara bırakın, çünkü çok daha garip semptomlar meydana gelebiliyor. Merak edenler için hamileliğin ilk 4 ayında görülen enteresan belirtiler…

Hapşırma

Evet, yanlış duymadınız. Hamilelik döneminde artan kan akışı ve hacim hamile kadınların daha sık hapşırmasına neden oluyor. Elbette ki sizlere de gairp gelmiş olabilir ancak doğru bir bilgi.

Hamile Gibi Görünmeme

4 aylık hamile olmanıza karşın çok az kilolu görünmek de ilk 4 ayda görülebilecek enteresan belirtiler arasındadır. EE haliyle hamile olduğunuza inanmayanlar size otobüste de yer vermeyecek. Öyle ki ilk hamileliklerde en az 5 ya da 6 aya kadar hamileliğin belli olmaması da normal sayılmaktadır.

Yemekten Soğumak

Hamilelik döneminde pek çok gıdaya anormal bir şekilde aşeren kadınlar var. Ancak en enteresan hamilelik semptomlarından biri de bir anda her zaman bayıla bayıla yediğiniz yemeklerden soğumaktır.

Kişilik ve İlgi Alanlarının Değişmesi

Hamile kadınlar her zaman gergin olmaya meyillidir. Çünkü yükleri her ay daha da ağırlaşır. Ayrıca kendilerini sürekli aç hissederler. Bu da her an istenilen ve ihtiyaç duyulan şeylerin değişmesine neden olabilmektedir.

Aşırı Yorgun Hissetme

Hamilelik dönemindeki yorgunluk daha önce hissedilmeyen türden yorgunluk olacaktır. Yani içinizdeki fetüs tüm besinlerinizi tüketecek ve enerjinizi de alacaktır. Bu nedenle hazır olun!

Telefon Uygulamalarına İlgi Duyma

Hamile kadınların süreç boyunca en yakın arkadaşı cep telefonları olabiliyor. Minik bebeklerin her ay nasıl gelişip göründüğünü gösteren uygulamalardan tutun da bağımlılık yapan oyunlara kadar 9 ay boyunca hamileliğinizde yol arkadaşınız olabilir.

Süper Güçler Kazanmak

Hamile kadınların koku duyuları daha da güçlenir. Bu nedenle herhangi birinin içtiği alkolün kokusunu odaya girdiğinizde doğrudan tanır. Yani bir süper güç elde ederler.

Partnere Daha Çok İhtiyaç Duymak

Hamile olmayan kadınlar hamile olan kadınlara göre kendilerini daha çok bağımsız hissetmektedirler. Ancak gebe olanlar partnerini normalden çok daha fazla özlemekte ve ona ihtiyaç duymaktadır. Yani duygusal değişimler çok bu dönemde çok daha yoğundur.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu