Beslenme

Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nedir?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hızlı zayıflamanın yolları araştırılmaya başladı. Biz her zaman düzenli sporu savunsak bile güzel okurlarımız arasından hızlı kilo vermek isteyenleri de kırmadık ve bu konuyu etraflıca araştırdık. Yazlıkların dolaba çıkarılmasıyla birlikte kafanızda ‘’bunlara nasıl sığacağım?’’ sorusu varsa hiç endişelenmeyin. Hem hızlı hem de kalıcı kilo vererek yaza gönül rahatlığı ile girebilirsiniz.

Bu sene biraz da içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle hemen hemen hepimiz evde zaman geçirdik. Haliyle ‘’Ye, yat’’ moduna da bürünmüş olduk. Hareketsizlik, düzensiz beslenme, düzensiz uyku gibi faktörler vücudumuzun hızlı bir şekilde kilo almasına neden oldu. Bu kiloları hızlı bir şekilde atmak ve fit bir görünüme kavuşmak istiyorsanız tam da adresine geldiniz. İşte hızlı kilo vermenizi sağlayacak muhteşem altın kurallar…

Şok Diyetlerden Uzaklaşıyoruz!

Şok diyetler bizlere hızlı kilo verme vaadinde bulunsa da kilolarımızı verelim derken sağlığımızdan olabiliriz. Kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir. Aksine oldukça basit bir matematiği vardır. Tek yapmamız gereken yediğimiz kalorilerden daha fazlasını yakmak. Bu metotla birlikte kilolarımızdan hızlı bir şekilde kurtulabiliriz. Tek ihtiyacımız biraz hareket…

Günün En Önemli Öğünü: Kahvaltı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltı etmemek ya da kahvaltı edeceğimiz saati sürekli ertelemek geceleri acıkmamıza neden olacaktır. Geç saatte kahvaltı yapmak metabolizmayı da yavaşlatacaktır. Bu nedenle uyandıktan en geç bir saat içinde kahvaltı masasına oturmamız gerekir. Kahvaltı hazırlamaya üşeniyorsanız alternatif ve pratik olabilecek kahvaltı tabakları hazırlayabilirsiniz.

Öğün Atlamak Yok!

Hem hızlı hem de kalıcı kilo vermek istiyorsanız her şeyi belli bir düzen içinde yapmanız gerekmektedir. Bu düzenin içinde öğün atlamamak da geçerlidir. Öğün atlamak ve düzensiz yemek yemek sık kilo alma nedenlerimizin en başında gelir. Kilo vermek isteyen kişiler genellikle en büyük hayatı burada yapar. Az öğün yediklerinde çok kilo vereceklerini düşünseler de ne yazık ki öğün atlamak kişinin daha çok acıkmasına neden olacak ve kilo alımı sağlayacaktır.

Su En Önemlisi!

Sadece kilo vermek isteyenler için değil, genellikle herkes için su tüketimi çok önemlidir. Su içme alışkanlığı pek çok kişinin olmasa da bu sonralarda kilo alımı, böbrek ve idrar yollarında sorun çıkmasına neden olmaktadır. Su içme alışkanlığını kendinize güzel bir matara alarak başlayabilirsiniz. Kilonuza uygun su tüketme seviyenizi bularak her gün bu seviyeyi tüketmeye çalışınız.

Doğru Zamanda Doğru Karbonhidrat

Kilo vermek isteyenler ekmeğe anında düşman olsa da bu yanlıştır. Ekmeği kilo verme aşamasında hayatımızdan tamamen çıkarmak sonrasında verdiğimiz kiloları almamıza sebebiyet verecektir. Doğru öğünde doğru miktarda karbonhidrat tüketmeniz normal karşılanabilir. Tam buğday unu, tahıllı ekmekler, kepekli makarna, bulgur gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Bol Bol Lif Tüketimi Yapın!

Sebze, meyve ve kurubaklagiller gibi bol lif içeren besinleri tüketmek her açıdan çok daha iyi olacaktır. Hem sindirim sisteminizi düzenleyen bu yiyecekler hem de tokluk hissini arttırarak daha az yemenizi sağlayacaktır.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu