Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler! Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cildimiz hepimizin en çok önem verdiği yerdir. Yüzü sürekli yıkamak, nemlendirici kullanmak cildimiz için yeterliymiş gibi görünse de sağlıklı bir cildin ihtiyacı olanlar bu kadarla sınırlı değildir. Güneş vb. hava şartlarından cildimizi korumak, cildimize ihtiyacı olan nemi ve doğru bakımı vermek sandığımız kadar kolay değildir. Peki cilt bakımında dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Doğru bir cilt bakımı nasıl olmalı?

Güzelliğin Peşinde cilt sorunlarını önemsiyoruz. Cilt sorunlarına neden olan faktörlerden cildimizi nasıl uzak tutmamız gerektiği ve cildimizin tüm bunlarla nasıl başa çıkabileceğini öğrenmek ister misiniz? İşte cilt bakımında doğru adımlar…

Evde Cilt Bakımı Yeterli midir?

Pek çok kişi hem maddi hem de zamansal anlamda cilt bakımı görevini evde üstlenmektedir. Evde detaylı ve doğru cilt bakımı yapabilmek mümkün müdür? Evde cilt bakımı yapan pek çok kişi bunu merak etmektedir. Peki evde cilt bakımı cildimiz için yeterli olur mu?

Evde yapılan cilt bakımı ne yazık ki cildimize yeterli olanı vermemektedir. Cildimiz evdeki yapılan bakımlarla çoğu zaman tedavi olmak yerine tahripte olabilmektedir. Akne, siyah nokta ve geniş gözenek gibi sorunlar evde çözülemez. Bu sorunların ortadan kalkması için profesyonel bir cilt bakımı gereklidir. Yine de sürekli cilt bakımına gitmeye vaktiniz yoksa en azından evinizde cildinize uyguladığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Cildiniz için en uygun ürünü seçerken özen göstermelisiniz.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımına gittiğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar şu şekildedir;

-Cilt bakımına gittiğiniz yerin hijyenik olmasına ve cilt bakımı yapan kişinin profesyonel olmasına dikkat ediniz.

-Cilt bakımında en önemlisi cilt analizidir. Cildinizin neye ihtiyacı olduğu oldukça önemlidir. Yanlış bir tedavi uygulanmaması ve cildinizin ihtiyacı olan tedavinin profesyonel bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir.

Cilt Bakımı Yaparken Unutulmaması Gerekenler

Cilt bakımı sırasında unutulan en önemli şeylerden birisi de boyun ve dekolte bölgesidir. Boyun ve dekolte bölgemiz cilt bakımı sırasında sürekli es geçilir. Oysa özellikle de kadınların en hızlı kırışma gösteren bölgesi boyun, dekolte ve el bölgesidir. Bakım rutininize eklenmesi gereken en önemli şey ise sıkılaştırıcı bir kremdir. Cilt temizliğinde yaptığımız en büyük yanlışlardan birisi de cildimize fazla yüklenmektir. Özellikle de makyaj ve cilt temizliğinde kullandığımız malzemeyle cildimizi sert bir şekilde silmek sandığımızın aksine çok daha zarar verici bir hareket olacaktır.

En önemlisini söylemek gerekirse kesinlikle uyku diyebiliriz. Sağlıklı ve iyi bir cildin anahtarı kesinlikle uykudan geçer. Günde sekiz saatlik bir uyku sadece cildiniz için değil, yaşam enerjiniz açısından da oldukça mühimdir.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu