Teknoloji

İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılır? İnstagram’a 3 Yeni Para Kazanma Özelliği Geliyor!

Dünyanın dijitalleşmesi ile birlikte sosyal medya platformları da oldukça artmış durumda. Sadece güzelliğin değil teknolojinin de gelişmelerinden haberdar olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Dijitalleşen dünya ile birlikte para kazanmanın da yolları arttı. İnstagram’a yeni gelen 3 yeni para kazanma özelliği konuşulurken bunun nasıl olacağını sizlerle detaylıca incelemek istedik.

TikTok, YouTube ve İnstagram gibi sosyal medya platformları son dönemlerde yaptıkları güncelleme ile kullanıcılarının para kazanmasını sağlıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan, sevdiğimiz insanlarla sevdiğimiz anıları tek tıkla paylaşabildiğimiz İnstagram şimdi de takipçilerine kazandırmaya geliyor. Peki İnstagram’dan nasıl para kazanılır? İnstagram’dan para kazanılır mı? Gelin inceleyelim.

İnsatgram’dan Para Nasıl Kazanılır?

Takipçi sayınız, gönderilerinizin beğeni sayısı gibi unsurların tatmin edici olması İnstagram’dan para kazanmanız için yeterli. Güncelleme öncesi takipçisi yüksek kişilerin yani İnfluencer’ların markalarla işbirliği yaparak para kazanmasını sağlayan İnstagram yeni para kazanma özellikleri getirdi. Milyonlarca kullancısı olan İnstagram’dan gelir elde etmek ister misiniz? O halde doğru yerdesiniz.

Sizlerde evde zaman ayırarak sosyal medyadan gelir elde etmek istiyorsanız İnsatgram’ın bu güncellemeleri oldukça hoşunuza gidecek. İçerik üreterek ayda güzel gelirler elde etmek, markalar ile çalışmak ve bir sosyal medya fenomeni haline gelmek artık eskisi kadar zor değil. İşte İnstagram’ın para kazandıran yeni 3 özelliği…

Meta’da İçerik Üreterek Para Kazanın!

İnstagram’ın başkanı olan Mosseri açıklama yaptı. Mosseri’nin bugün yaptığı açıklamayla birlikte İnstagram’a 3 farklı para kazanma özelliği geldi. Henüz hazırlıkları tamamlanmaya çalışılan güncellemeden Güzelliğin Peşinde okurlarını haberdar etmek istedik. Mosseri’nin açıklamasına göre İnstagram içerik üreticileri için çok daha fazla para kazandıran bir platform olacak. O halde gelin bu 3 yeni özelliğe bir göz atalım.

1-Reels Paylaşarak Para Kazanın!

İnstagram’ın anlaşma sonucu yapmak istediği güncelleme ile birlikte artık FacebookTa reels içerik üreticileri para kazanabilecek. Pek çok kullanıcı yeni para kazanma özelliğinin İnsatgram’da olacağını beklerken Facebook’un işin içinde olması biraz kafa karıştırıcı oldu. Facebook’ta son 30 günde en az 5 özgün reels paylaşımı yapan ve yine son 30 günde en az 100 bin izlenmeye ulaşan kişiler bu şekilde gelir elde edebilecek.

Facebook reels ile para kazanmanın ise iki farklı yolu olacak;

  • Sistem yüklediğiniz reel videolarınızın içine reklam yerleştirecek. Bu reklamların izlenmesi halinde para kazanılabilecek.
  • Facebook Stars özelliği sayesinde platformun kullanıcıları reel videolarınıza ”yıldız bağışı” yapabilecek. Bu şekilde de para kazanmış olacaksınız.

2-İçerik Üreticisi Pazarı!

Gelelim en mantıklı güncellemeye. İçerik üreticisi pazarının mantığı şu şekilde olacak; İçerik üreticisi pazarı içinde içerik paylaşan kullanıcılar ve markalar bir arada olacak. Bu şekilde markalar kendileri için en uygun içeriği üreten kullanıcıya doğrudan ulaşabilecek. Bu uygulama sayesinde marka anlaşmaları, İnfluencer olunabilecek. Bu durum influencer ajansları için her ne kadar kötü olsa da içerik üreticilerinin gelirleri doğrudan yükselecek.

3-NFT AL-SAT-SERGİLE!

İşte herkesi yakından ilgilendiren o özellik. Yakında gelmesi beklenen bu özellik ile İnstagram kullanıcıları NFT alıp satabilecek. Kullanıcılar bu özellik bağlamında NFT’leri sisteme yükeleyerek sergileyebilecekleri bir pazar yeri oluşturulacak. Bu özellikten İnstagram 2024 yılına dek hiçbir komisyon almayacak.

Güncel, ilgi çekici bilgiler için Güzelliğin Peşinde’yi takipte kalmayı unutmayın:)

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu