İyi Yaşam

Kan Grubunuzun Kişiliğinizi Yansıttığını Biliyor muydunuz? Sizin Kan Grubunuz Hangisi?

Kan grubunuzun kişiliğinizi yansıttığını daha önce hiç duymuş muydunuz? Güzelliğin peşinde olarak daha önce hiç duymadığınız ve bilmediğiniz bilgilerle sizleri aydınlatmaya devam ediyoruz. Japonya’da birçok insan genellikle kan grubu kişilik teorisine inanmaktadırlar. Buna inanmalarından kaynaklı olarak bir insanla tanışacakları zaman sık sık kan gruplarını sormaktadırlar. Bu inanç beraberinde çift uyumunu da beraberinde getirmektedir. İki kişinin birbirlerine olan uyumunun saptanabilmesi açısından bizlerin burcu baz aldığı gibi onlarda kan grubunu baz almaktadır. Sizlerde kan grubunuzun kişilik özelliklerini öğrenmek ister misiniz? İşte kan grubunuza göre kişilik özellikleriniz…

A Kan Grubu Kişilik Özellikleri

A kan grubuna sahip olan kişiler çoğunlukla hassas, işbirlikçi, duygusal, tutkulu ve sadıktılar. Çok sabırlı olmalarının yanı sıra, sadık ve barış seven yapıları ile huzurlu bir karaktere sahiptirler. A kan grubunda olan kişiler bazı durumlarda aşırı duygusal hareketler sergileyebilirler. Toplumun üzerine koymuş oldukları kurallardan hoşlanmayan, görgü ve sosyal standartları önemsemeyen yapıları da oldukça ön plandadır. Karar verme konusunda oldukça fazla zaman harcayan A kan grupları organize olmaktan da oldukça hoşlanırlar. Bu özellikleri çoklu görevleri tek başlarına yapamama gibi sorunları da beraberinde getirmektedir. Düzgün, temiz ve her şeyi doğru yerde olmasına oldukça özen gösteren A kan grupları kolay strese girmektedirler. Kolay strese girebilen yapılarından dolayı kanlarından genellikle yüksek düzeyde kortizol çıkmaktadır.

B Kan Grubu Kişilik Özellikleri

B kan grubunda bulunan kişiler güvenilir insanlardır. Güvenilir olma huylarıyla birlikte kolayca arkadaş edinebilmektedirler. Kendilerini güvende hissettikleri müddetçe duygularını ve hislerini açığa çıkarmaktan pek hoşlanmazlar. Yaratıcı ve hızlı karar verme noktasında B kan grubunda bulunan insanlar oldukça iyidir. Yaptıkları işte en iyi olmayı hedeflemelerinden dolayı mükemmeliyetçi bir özelliğe sahip olsalar da emir almaktan nefret ederler. Tıpkı A kan grubundaki kişiler gibi B kan grubunda bulunan kişiler de çoklu görevde pek iyi değillerdir. Dışarıdaki kişilere karşı oldukça düşünceli ve empatik olan B kan grubunu iyi ve güvenilir arkadaşlar edinme konusunda da oldukça ustadırlar. İşbirliği yapamama ve bencillik gibi davranışları sergileyen B kan grupları bu nedenle sosyalleşme konusunda aksaklık yaşayabilirler.

AB Kan Grubu Kişilik Özellikleri

A ve B kan gruplarının karışımı kişilik özelliği sergileyen AB kan grubundaki kişiler çekici, kontrollü, havalı, hayal peşinde koşan, sevecen, mantıklı, güvenilir, uyumlu ve oldukça yaratıcılardır. A kan grubundaki kişiler gibi utangaç olsalar da B kan grubundaki kişiler gibi dışa dönüktürler. Kolay arkadaş olabilme yeteneğine sahiptirler. Stresle baş etme konusunda ise pek iyi değillerdir. Analitik ve mantıksal beceriler konusunda ise üstlerine yoktur.

0 Kan Grubu Kişilik Özellikleri

0 Kan grubunun pek çok iyi özelliği bulunmaktadır. Liderlik, olumlu bakış açısı, kendine güvenen, sakin, dışa dönük, temkinli, sadık, barışçıl, tutkulu, bağımsız, güvenilir, kaygısız, trend belirleyici ve özverili davranışlara sahiptirler. Kendileri için her zaman yüksek standartlar belirleyen 0 kan grubundaki kişiler bazı durumlarda bencil görünebilirler. Hayatlarındaki değişikliklere kısa sürede adapte olabilirler.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu