Beslenme

Kadınlara Özel Kilo Alma Tavsiyeleri ile Geldik! Nasıl Hızlı Kilo Alınır?

Pek çok kadın kilo verme zorluğundan yakınıyor gibi görünse de kilo alma konusunda zorlanan da bir kesim bulunuyor. Kilo alamama ve sık kilo kayı ülkemizde de yüksek rakamlarda görülen olaylardan birisi. Peki hızlı kilo almak için ne yapmalıyız. İşte sizlere hızlı bir şekilde kilo aldıracak tavsiyeler…

Fazla kilolarından şikayetçi olanların yanı sıra kilo alamayan ve alamadığı gibi kilo veren kişiler de buı noktada pek çok sorun yaşamaktadır. Sizler de ‘’Ne giysem olmuyor. Alışveriş yaparken bedenimi bulamıyorum.’’ Diyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. İşte hızlı kilo almanızı sağlayacak birbirinden yararlı tavsiyeler…

Doğru Şekilde Kilo Almak Çok Önemli

Kilo almadığı için yakınan pek çok kişi kiloyu hamburger, pizza gibi fast food yiyeceklerden almaya çalışır. Bu oldukça yararsız ve yanlış bir yöntemdir. Kilo almanın sağlıklı ve yararlı yolu doğal beslenmeden geçmektedir. İşte diyetisyenlerin kilo almak için önerdikleri tavsiyeler;

Sağlıklı Besinler ve Kalori Alımı

Şerbetli yiyecekler ya da atıştırmalıklar yerine kesinlikle doğal besinler tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra günlük kalori alımınızı 500-1000 gram arası arttırmanız gerekmektedir. Kilo almanın püf noktası bu günlük kaloriyi alırken ne tüketildiğidir. Kilo alma konusunda problem çekiyor ve kilo almak istiyorsanız öğünlerinizin arasına bol bol atıştırmalıklar sokmalısınız. Ara öğünlerin yanı sıra elinizde küçük atıştırmalıklar bulundurmayı sürekli hale getirirseniz kilo alımınız kolaylaşacaktır.

Kilo Alırken Ara Öğünlerde Ne Tüketilmeli?

Kilo almanın en iyi yöntemi bol bol ara öğündür. Ara öğünlerin karbonhidrat ağırlıklı olması da bu noktada oldukça önemlidir. Yoğurt ve meyve karışımları buna çok güzel bir örnektir. Ara öğünlerinizde sık sık meyve karışımları ve yoğurt tüketebilirsiniz.

Kilo almada uygulanan listede en önemli öğün kahvaltıdır. Kilo almak isteyen kişilerin kahvaltıda özellikle de meyve suyu tüketmesi kilo alımını kolaylaştıracaktır. Düzenli kahvaltı ile kilo alımınızı kolaylaştırabilir ve kısa sürede dilediğiniz kiloya erişebilirsiniz.

Protein Tüketimine Dikkat!

Kilo almak isteyen kişilerde kas artımı yaşanması için bol bol protein tüketmesi önerilir. Sizlerde gün içinde bol bol protein tüketerek kilo alımını kolaylaştırabilirsiniz. Kilo alımını kolaylaştıracak yiyeceklerden örnek olarak patates, bezelye, karnabahar, balkabağı, yerelması gibi besinleri tüketmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca kilo alımında büyük katkısı olan zeytinyağı, kuruyemişler, çekirdekler, fıstık ezmesi, avokado gibi sağlıklı doymamış yağları da gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Gün içinde çay ve kahveyi çok tüketmek yerine meyveli ve sütlü karışımları tercih etmeniz de kilo almanızı büyük oranda destekleyecektir. Gün içinde suyu hangi noktada tükettiğiniz de kilo almanız açısından oldukça önemlidir. Diyetisyenler kilo almak isteyen kişilerin yemek öncesi su içmesini önermez. Su kişide iştahı azaltacak ve tokluk hissi yaratacaktır. Bu nedenle yemek öncesi su tüketimi kilo alımında yardımcı olmaz.

Sporu Hayatınızdan Eksik Etmeyin!

Spor sadece kilo vermek isteyen kişilerin yaptığı bir aktivite gibi görünse de kilo almak isteyen kişilerin de sporu hayatından eksik etmemesi gerekmektedir. Ağırlık kaldırma, squat, şınav gibi egzersizler kilo ve kas alımında oldukça yararlı olacaktır.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu