Psikolojiİyi Yaşam

Hayatınızı Güzelleştirecek 6 Kolay Alışkanlık

Hem daha sağlıklı bir hayat yaşamak hem de yaşamınızı güzelleştirmek adına bazı küçük alışkanlıklar edinmeniz gerekiyor. Hangi alışkanlıkların sizler için daha faydalı olduğuna ise deneme yanılma yöntemiyle karar verebilirsiniz. İşte hayatınıza anlam katacak ve güzelleştirecek 6 kolay alışkanlık!

Meditasyon

Meditasyon ruh sağlınıza iyi gelecek ve sizleri daha zinde hissettirecek bir aktivitedir. Her gün birkaç dakika boyunca nefesinize dikkat etmeniz dahi bu alışkanlığı kısa sürede hobi edinmenizi sağlar. Öyle ki yapılan araştırmalar da net olarak gösteriyor ki meditasyon yapmak hayat boyunca önünüze çıkabilecek hemen her türlü zorluklar kolayca başa çıkmanızı sağlayacak faydalı bir etkinliktir.

Kahve

Kahve hem mis gibi kokusuyla hem de eşsiz lezzeti ile hayatınıza keyif katacak bir içcecktir. Aynı zamanda da sağlık açısından çok büyük faydaları var. Öyle ki düzenli olarak kahve tüketmek yağ kütlesinin artmasına engel olur ve kanseri önler. Çok güçlü bir antioksidandır. Gün boyunca zinde hissetmenize yardımcı olur. Bu nedenle hayatına güzellik katmak isteyen herkesin günde en az 1 ya da 2 fincan kahve içmesi önerilmektedir.

Aynı Saatte Uyanmaya Özen Gösterin

Her gün aynı saatte uyanmak, kaliteli uyku alışkanlığı edinmenin en temel kuralıdır. Sağlıklı bir uyku düzenine sahip olan kişiler tabi ki çok daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle hayatınıza belli bir düzen ve güzellik katmak için iş saatlerinde ve rutin işlerinizi tamamlayabilmek için kaçta kalkmanız gerektiğini belirletin ve her gün aynı saatte uyanın.

Ayakta Zaman Geçirin

Sürekli oturmak insan sağlığı için çok tehlikelidir. Hem daha sağlıklı olmak hem de kendinizi daha enerjik hissetmek için ayakta daha fazla zaman geçirmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için ayakta da çalışabileceğiniz bir masaya sahip olmakla işe başlayabilirsiniz. Düzenli yürüyüşler yapabilirsiniz ya da rutin işlerinizi hallederken daha çok ayakta kalmaya özen gösterebilirsiniz.

Uyandığınızda Su İçin

Güne 1 bardak ılık su içerek başlamak çok sağlıklı bir alışkanlık olacaktır. Uyandıktan sonra mutlaka bir su bardağı su için. Dilerseniz içeceğiniz suyun içine daha sağlıklı olması için bir miktar deniz tuzu, Himalaya tuzu veya limon ekleyerek daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

Günün İlk Işıklarını Kaçırmayın

Güneşin doğuşuna tanıklık etmek her insana huzur verir. Bu nedenle sabahın ilk ışıklarını kaçırmamaya özen gösterir. Bu gün boyunca kendinizi daha dinç, enerjik, sağlıklı ve güçlü hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tüm gerginliklerinizi üzerinizden atarak daha iyi bir gün geçirmeniz mümkün olacak. Uyanır uyanmaz odanızın perdesini aralayın ve kafanızı dinleyebileceğiniz bir yerlere doğru yürüyüşe çıkın. En azından pencerenin kenarında oturarak bile günün ilk ışıklarından verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu