Saç Bakımı

Modası Hiç Geçmeyen Birbirinden Güzel Küt Saç Modelleri

Her sene birbirinden güzel saç kesimleri moda oluyor. Ancak hiçbir zaman trendler listesinden çıkmayan bir model var ki o da küt saçlar! Küt kesimlerin, her renk tonu ve her tarz kıyafete mükemmel uyum sağlaması da sıkça tercih edilmesini olanaklı kılıyor. Fakat nirvanada bir görüntü elde etmek istiyorsanız yüz şeklinizle uyumlu bir küt saç modelini seçmeniz şart! İşte en trend saç modeller;

Mini Perde Perçemli Küt

Kalın perçem kestirmek gerçekten cesaret işi! Küt saçlarınızı daha modern ve daha kibar gösterecek olan mini perde perçemler ise eminiz ki size çok yakışacak! Özellikle de açık renk saç renginiz varsa küt saçınızın önüne kestireceğiniz mini perde perçemler sizi hem daha genç hem de daha zarif gösterecektir.

Boho Küt

Boho küt saçlar, özellikle de yaz aylarında mükemmel duruyor. Kendisine has tarzıyla tüm dikkatleri üzerinize çekerek size yeni bir stilin kapılarını aralayacak olan bu trend, sarı ışıltılar ve perçemle de mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

Klasik Pixie

Yıllardır kadınların vazgeçilmezi olan klasik pixie küt saç modeli, genel olarak uzun yüz ve belirgin çene hattına sahip olan kadınlara çok yakışıyor. Günümüzde de birçok ünlünün severek kullandığı bu model, özgün bir tarz yaratmak isteyenler için de ideal bir seçim olacaktır.

Uzun Pixie

Klasik Pixie model saçlar size kısa geliyorsa çözüm basit. Uzun Pixie model küt saçlar. Hiçbir zaman trendler listesinden çıkmayacak olan uzun pixie saç modelini bir kez kestirdiğinizde hem rahatlığından dolayı hem de duruşunuza bayılacağınız için eminiz ki vazgeçilmeziniz olacak.

Klasik Lob Küt

Lob kesim bilindiği gibi kısa ile uzun arasında kalan bir küt modelidir. Hemen her kadına ve her yüz şekline uyum sağlayacak olan klasik lob küt kesim, koyu tonlardaki saçlarınızla mükemmel görünmenizi sağlayacak! Fakat özenli bir saç olduğundan mutlaka yaptığı işi bilen ve kaliteli bir kuaföre kestirmenizi tavsiye ederiz.

Flapper Küt

Flapper küt saç modeli bilindiği gibi kulak hizasında kesiliyor. Eğer sizler de kısa saç modellerini seviyorsanız eminiz ki Flapper Küt saç kesimini çok seveceksiniz. Ayrıca saçınızın önüne bir de kalın kahkül kestirirseniz o ünlü ve herkesin çok sevdiği Mathilda’ya benzememeniz için hiçbir neden yok! 1920’li yıllardan bu yana gündemden düşmek bilmeyen Flapper küt saçları sizler de çok seveceksiniz.

Yuvarlak Küt

Yuvarlak küt saç kesiminin en önemli özelliği saç uçlarının içe dönük olmasıdır. Bu nedenle saçlarıyla ilgilenmek için çok fazla zamanı olan kişilerin tercih etmesi gereken bu model, hemen her türlü yüz tipiyle de kusursuz uyum sağlıyor.

Fransız Kütü

Geçtiğimiz seneden bu yana trendler listesinin ilk sıralarında yer alan Fransız küt saç kesimi, ünlü bir saç tasarımcısı tarafından moda dünyasına kazandırıldı. Hem şık hem tarz hem de bol alternatifli bir model olan Fransız kütünün uzunluğunu da kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Shaggy Küt

Shaggy küt saç modeli, 2022 yılı itibariyle çok sevildi ve trendler arasında yerini aldı. Doğal ancak buna rağmen dikkat çekici görünmek isteyen kadınlar için ideal bir seçenek olan Shaggy, tüm saç renkleriyle de inanılmaz bir uyum yakalıyor.

Kısa Androjen Küt

Kısa saçları çok seviyorsanız kısa androjen küte bayılacaksınız. Bilindiği gibi kısa saçlar günlük yaşamınızda çok daha kolay kullanabileceğiniz modellerdir. Hem rahatlık hem de modern bir görünme gibi seçenekleri bir arada sunan kısa androjen küt modeli, kare ve kalp forma sahip yüz şekline sahip kadınlara eminiz ki çok yakışacak.

Ters Küt

Ters küt saç modeli, vintage tarzını seven kadınların kesinlikle bayılacağı bir model! Genel olarak dış kısma saçların kıvrılmasıyla kullanılan ters küt, saçların önüne kahkül kesildiğinde de çok havalı duruyor.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu