Makyaj

Toplanın, Akmayan Yaz Makyajının Sırrını Açıklıyoruz! Yaz Makyajınızın Uzun Süre Bozulmaması İçin Püf Noktalar…

Kadınların hayatında çok önemli bir yeri olan makyaj, uzun süre kalıcı olmadığında çoğu zaman can sıkıcı oluyor. Özel günlerde, en koşuşturmacalı zamanlar, toplantılar da daha birçok alanda hem zamandan tasarruf etmek hem de daha güzel görünebilmek için makyajımızın akmaması gerekiyor. O halde toplanın kızlar! Akmayan yaz makyajının sırrını açıklıyoruz! Yaz makyajınızın uzun süre bozulmaması için işte en önemli püf noktalar…

Temiz ve Nemlendirilmiş Cilt

Kalıcı, pürüzsüz ve daha güzel görünen cildin sırrı tabii ki de temiz ve iyi nemlendirilmiş bir cilt! Bu nedenle makyaj yapmadan önce mutlaka yüzünüze uygun bir peeling ile uygulama yapın. Daha sonraki aşamada ise yine kendi teninize en uygun içeriğe sahip olan yüz temizleme jeli ve tonik kullanarak bakım aşamasını tamamlayın. Cilt temizliği bittikten sonra iyi bir nemlendirici krem ve ardından da güneş kreminizi sürerek, makyaj yapmaya başlayın!

Makyaj Bazı

Bazlar, makyajın olmazsa olmaz unsurlarından biri olan fondöteninizin cildinize daha iyi tutunmasını sağlamak ve gün boyu akmasına engel olmak için mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız. Öyle ki kaliteli bir makyaj bazı cildinizi matlaştırarak, gözeneklerinizi kapatacaktır. Böylece yapılan makyaj da hem çok daha kalıcı hem de çok daha uzun ömürlü olacaktır. Hatta daha iyi etki alabilmek için güneş koruyucu faktörlü bazları tercih edebilirsiniz.

Yağlı Fondötenlerden Uzak Durun!

Yağlı fondöten kullananlar, özellikle de cilt yapıları ürüne uygun değilse çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bunun yanı sıra yağ içerikli fondötenler ne kadar itinayla uygulama yaparsanız yapın, gün içinde de cildinizin yağlanmasına ve makyajınızın akmaya başlamasına neden olacaktır. Ancak yağsız formüle sahip ürünleri tercih ettiğinizde hem daha mat bir görünüm elde edeceksiniz hem de daha kalıcı ve sabit bir makyaj yapabileceksiniz.

Suya Dayanıklı Ürünler

Makyajı gün boyunca kalıcı hale getirmek için suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih etmek gerekiyor. Elbette ki suya dayanıklı makyaj ürünleri temizlemek açısından diğer ürünlere göre çok daha zordur. Fakat özellikle de yaz aylarında sıcak hava ve terlemeye karşı suya dayanıklı ürünlerden en yüksek oranda verimi elde edersiniz. Mesela suya dayanıklı, suda akmayan eyeliner, maskara, fondöten ya da göz farları ideal ve kalıcı yaz makyajı için ideal ürünlerdir.

Dudak Kalemi

Sıcak günlerde rujunuzun akarak her yere bulaşmasını istemezsiniz değil mi?  O halde gün boyu kalıcılık özelliği olan suya dayanıklı iyi bir dudak kalemiyle dudak makyajınızı yapmanızı tavsiye ederiz. En iyi uygulama için öncelikle dudaklarınızın çevresini dudak kalemiyle çizin. Akabinde dudaklarınızın iç kısmını da kalemle boyadıktan sonra bir kat ruj geçin! İşlem tamam.

Far Bazı

Göz farınızın birkaç saat içinde uçup gitmesini istemiyorsanız göz farı kullanmayı alışkanlık haline getirmeni gerekiyor. Bilindiği gibi kadınların büyük bir kısmı göz makyajı yaparken farın göz çizgilerine dolmasından sıkça şikayet ediyorlar. Hem bu sorunu çözmek hem de çok daha kaliteli ve yaz aylarında akmayan göz makyajı yapabilmek için kesinlikle far bazı kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Kaş Sabitleyici

Akmayan yaz makyajı için en basit yöntemlerden biri de kaş sabitleyici kullanmaktır. Bunun için kendi kaş ve cilt yapınızla en uyumlu olan kaş maskaraları, kaş kalemleri, kaş pudrası, kaş pomadı ya da kaş farını kullanabilirsiniz. Kaşların boş kalan kısımlarını doldurduktan sonra kaş fırçasıyla tarayın. Üzerine de sabitleyici jel ya da renksiz kaş maskarası kullanarak işlemi bitirin. Hatta dilerseniz vazelin kullanarak bile sabitleyebilirsiniz.

Pudra ve Makyaj Sabitleyici

Evet kızlar, yaz boyunca güvenle kullanabileceğiniz akmayan makyajın püf noktalarında son maddemize gelmiş bulunuyoruz. Makyajınızı tamamlamak için dilerseniz transparan pudralardan ya da daha mat bir görünüm elde etmek için renkli pudralardan tercih edebilirsiniz. Pudralama adımını da tamamladıktan sonra isteğinize bağlı olarak makyaj sabitleme spreyi sıkarak, uzun ömürlü makyajınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu