MakyajCilt Bakımı

Daha Küçük Görünen Buruna Kim Sahip Olmak İstemez Ki! Burununun Daha Küçük Görünmesini İsteyenler İçin Makyaj Hileleri

Her zaman çok güzel ve çok değerlisiniz. Fakat bazı zamanlarda minik kusurlarınızı gizlemek adına taktiğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Endişe etmeyin, çünkü makyajla tüm kusurlarınızı kapatmanız mümkün! Özellikle de daha estetik görünen bir burun yapısına sahip olmak istiyorsanız illa bıçak altına yatmanız gerekmiyor. Birbirinden basit makyaj hileleriyle daha küçük buruna sahip olabilirsiniz. İşte detaylar…

Uzun Burun – Gölgelendirme Tekniği

Eğer burnunuz normalden büyük ve çok daha uzunsa en basit makyaj hilelerinden biri olan gölgelendirme tekniği sizler için ideal olacaktır. İşleme ilk olarak burun kenarlarından başlamalısınız. Burun kenarları doğru malzeme ile gölgelendirildikten sonra burun ucunun daha kısa ve kalkık görünmesi için farklı bir teknik uygulayabilirsiniz. Mesela gölgeyi burnun iki yanından aşağı doğru çekebilirsiniz.

Yumru Burun – Brozlaştırıcı Destek Tekniği

Yumru duran bir burun yapınız varsa daha küçük ve estetik görünen burun yapısı elde etmek için en basit makyaj hislesi kapatıcı ya da bronzlaştırıcı kullanmanız olacaktır. İşlem için burnun yumru görünen kısmına mat bronzlaştırıcı ya da kapatıcı uygulanır. Burun etrafında gerçekleştirilen gölgeleme işleminden sonra burun ucuna aydınlatıcı kullanılarak vurgu yapılır. Böylece tümsekli görünümden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Kemerli Burun – Aydınlatıcı Tekniği

Kemerli burun yapısına sahip olanların burunlarını daha düzgün gösterebilmeleri için ilk olarak kemerli alanın başlangıcını aydınlatması gerekir. Aydınlatıcı mümkün olduğunca fırça yardımıyla uygulanmalıdır. Kemerin başlangıç noktasına sürülen aydınlatıcı en iyi şekilde dağıtılmalı ve koyu tondaki kapatıcı da kemerin hemen üst noktasına uygulanmalıdır. Kapatıcı da dağıtıldıktan sonra ten rengine uygun pudra ile burun makyajı tamamlanabilecektir.

Kanatlı Burun – Gölgelemeli Aydınlatma Tekniği

Kanatlı burna sahip olanların, burunlarının uç ve kanat kısımlarına gölgelendirme işlemi yapması gerekir. Geri kalan kısma ise aydınlatıcı uygulanmalıdır. Burnun kanat çevresine kotu renkli kapatıcı uygulamakla işe başlanabilir. Diğer kısımlara da aydınlatıcı uygulanır. En doğru ve ideal uygulama için krem kontürler tercih edilmelidir. Böylece çok daha doğal bir görümüm elde etmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Geniş Burun – Özel Koyu Ton Tekniği

Geniş burun yapısına sahip olan kadınların burun makyajını koyu tonlarla yapması gerekir. Öyle ki koyu renk kapatıcı burun bölgesine uygulanır. Daha sonra burun kemiğinin üzerinde kaştan başlayarak burun ucuna kadar gidecek bir hat çizilir. Burnun yan kısımlarına kapatıcı sürülür. Dağıtma işlemi yanak eve elmacık kemiklerine doğru yapılır. Burnun tam orta kısmına aydınlatıcı sürülür ve işlem tamamlanır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu