Makyaj

nlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesindeki kusurları gizlemek ve doğal güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmak adına günlük makyaj uygulamasının en doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Öyle ki yaşamın her alanında canlı ve taze görünmek her adının hakkı! Bu nedenle günlük makyaj uygulaması yaparken hem zamanla yarışıyor hem de kusursuzun peşinde koşuyorsanız, kısa süre içerisinde yüzünüzü daha canlı gösterecek ve boyutlandıracak günlük makyaja dair en önemli sırları sizlere sunuyoruz. Günlük makyaj nasıl yapılır? Merak edenler için işte detaylar…

Makyaja Cildinizi Temizleyerek Başlayın

Günlük makyajın daha güzel ve pürüzsüz durması için uygulamaya mutlaka cildinizi temizleyerek başlamanız gerekecektir. Bu nedenle ilk olarak rutin olarak kullandığınız temizleyici jeller yardımıyla cildinizi güzelce yıkayın. Daha sonra cildiniz için en ideal olan nemlendiriciyi seçin ve bir sonraki aşamaya geçin.

Hafif Fondöten Uygulayın

Cildinizi gerekli temizliğini yaptıktan sonra artık günlük makyaj uygulamasının ilk adımı için hazırsınız demektir. Uygulama için öncelikle hafif bir fondöten sürün. Daha sonra gözaltı bölgenize bir kapatıcı uygulaması yapın. Söz konusu işlemi yaparken de cildinizdeki kızarıklıklar, gözaltı morlukları ve renk eşitsizliklerinin tamamını yok ettiğinizden mutlaka emin olunuz.

Toprak Tonlarında Far, İnce Eyeliner

Günlük makyaj uygulamalarında en şık duran tonlar kesinlikle toprak tonlarıdır. Bu nedenle kahve ya da turuncu tonlardaki farınızı uygulayın. Akabinde de ince bir eyeliner çekin. Eyeliner kullanmak istemiyorsanız maskara da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda göz makyajınızı yaparken kaş aralarında boşlukları kapatmak için kaş kalemiyle kaşlarınızı boyayıp şekillendirin.

Kontür Uygulaması

Göz makyajınızı başarıyla tamamladıktan sonra sıra yüzünüzü boyutlandırmaya geldi. Bunun için hafif bir kontür uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. İşlem için öncelikle şekillendirmek istediğiniz alana koyu renk, vurgulamak istediğiniz alanlara ise aydınlatıcı uygulayın. Eğer kontür yapmak istemiyorsanız şeftali ya da pembe tonlarında allık kullanabilirsiniz.

Nude Rengi Dudak Makyajı

Günlük makyajınızın en son aşamasına geldiğinizde ise dudaklarınıza ve ten renginize en yakın olan nude ruju uygulamanız gerekecektir. Fakat daha iddiali ve canlı bir görünüm yakalamak istiyorsanız koyu kahve tonlarındaki rujları kullanın. Aynı zamanda günlük makyaj için de yalnızca parlatıcı işinizi görebilir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu