Estetik

Meme Estetiği Nasıl Olur? Meme Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Dünya çapında estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de meme estetiği. Zorunlu olduğu sağlıksal durumların dışında estetik tercihleriyle de talep gören meme ameliyatı ile ilgili en çok merak ettiklerinizi sizler için derledik. Peki meme estetiği nasıl olur? Meme estetiği hakkında en çok sorulan sorular neler?

Meme Estetiği Nedir?

Kendi vücut tipine göre uygun gördüğü göğüs yapısına ulaşmak isteyen kişiler sık sık göğüs ameliyatını araştırmaktadır. Emzirme, doğum, gelişimsel bozukluklar ve yaşlanma gibi daha pek çok neden dolayısı ile idealin dışında göğüslerin olması kişiyi rahatsız edebilir. Göğüs yapısından memnun olmayan kişiler çoğunlukla göğüs estetiği olmayı tercih etmektedir.

Meme Estetiği Sonrası Acı Hissedilir mi?

Göğüs büyütme ameliyatı sırasında acı hissedilip hissedilmediği ya da sonrasında acının ne boyutta olduğu ameliyat olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası anestezi etkisi geçene dek acı hissedilmese de anestezi etkisi geçtikten sonra az da olsa gerginlik hissi yaşanabilir. Bu gerginlik hissi basit ağrı kesiciler ile geçirilebilmektedir.

Kimler Meme Estetiği Yaptırabilir?

Meme estetiği iki farklı kategoride değerlendirilmektedir. Birincisi zorunlu olan, sağlığı kapsayan durumlar ve ikincisi ise estetik temelli durumlardır. Günlük yaşamında fiziksel hareketleri engellenen kişilerin yanı sıra estetiksel açıdan göğüslerinden memnun olmayan kişiler de meme ameliyatı olabilmektedir.

Meme Estetiği Riskli midir?

Ameliyat korkusu ve fobisi olan kişiler meme estetiğinin herhangi bir riski olup olmadığını oldukça merak etmektedir. Meme estetiğinin risk yüzdesi diğer elektif ameliyatlar kadar görülebilir. Anestezi altında gerçekleşen meme estetiği diğer anestezi ile gerçekleşen ameliyatlarla aynı risk oranını taşır.

Meme Estetiği Kaç Saat Sürer?

Genel anestezi altında gerçekleşen meme estetiği süresi hastaya uygulanacak olan işleme göre değişim gösterebilmektedir. Göğüs ameliyatları ortalama işleme göre 1-3 saat arası sürmektedir.

Meme Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Meme operasyonu sonrası en kritik günler 5-7 gün arası olacaktır. Ameliyatı geçiren kişi bu süre zarfında dinlenmeli ve ameliyat yapılan bölgeyi temiz tuttuğundan emin olmalıdır. 1 hafta sonra masa başı çalışanları işine dönebilirken tempolu işlere ara verilmesi gerekir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu