İyi Yaşam

Akşam 21:00’dan Sonra Yapmanız Gerekenleri Biliyor musunuz?

Yatağa girmeden ve hem zihnimizi hem de vücudumuzu uykuya hazırlamadan önce yapmanız gerekenleri daha önce duymuş muydunuz? Alışkanlık haline getirmemiz gereken bazı davranışlar bulunmakta. Bu alışkanlıklar bizleri hem ertesi güne daha iyi başlamamızı sağlarken hem de uykumuzu çok daha iyi almamıza neden olacaktır.

Gün içinde sıkkın, yorgun, bitkin ve sürekli isteksiz olmanızın nedenini biliyor musunuz? Güne kendimizi hazırlamak sabahtan değil geceden başlar. Bu hazırlık için bazı alışkanlıkları rutin haline getirmemiz gerekmektedir. İşte sizleri diğer güne çok daha enerjik şekilde hazırlayacak alışkanlıklar…

Teknolojik Aletleri Odadan Çıkarın!

Pek çok kişinin yaptığı en büyük hatalardan birisi de uyku moduna geçmeden önce herhangi bir teknolojik aletle ilgilenmektir. Bunu yapmanın uykumuzu getirdiğini düşünürüz. Kalitesiz uykuya neden olan en büyük şey teknolojik aletlerdir. Başta telefonlarımız olmak üzere uyku için odanıza geçtiğinizde bunları odanızdan çıkarmayı en azından uyku moduna almayı deneyebilirsiniz.

Güne Temiz Başlayın!

Yıkanmamış, katlanmamış, biriken çamaşırlarla, birikmiş bulaşıklarla güne başlamak sizleri ne kadar iyi hissettirebilir? Enerjik bir güne başlamak önceki günü nasıl sonlandırdığınız ile ilgilidir. Bu nedenle gece uykuya geçmeden önce alanınızı toplamayı ve diğer gün görmek isteyeceğiniz şekilde bırakmayı unutmayın.

Okuyun!

Kitap okumanın yararını bilmeyen yoktur. Kitap okumak sizlere sıkıcı geliyorsa onun yerine bir dergi tercih ederek gecenizi çok daha kaliteli hale sokabilirsiniz. Okumak sanıldığından da fazla yarar getirir. Beyin gücünü arttırarak bizleri çok daha yaratıcı ve duygusal yapmaktadır. Uyumadan önce sizleri yatıştıracak bir şeyler okumayı alışkanlık haline getirin.

İletişim Kurduğunuzdan Emin Olun!

Gün içinde içinizin sürekli sıkkın hissetmesine neden olan bir diğer unsur da ertelemektedir. Ertlemenin en büyüğü ise iletişim olarak adlandırılabilir. Sevdiklerinizle kurmak istediğiniz iletişimi ertlemeyin. Günün belli bir saati onlara zaman ayırarak geceleri çok daha rahat gerçekleşen uykunun tadını çıkarın.

Kendinize İyi Bakın!

Kendinize değer verseniz bile bunu hissettirmeniz gerekebilir. Cilt bakımı gibi kendinize iyi gelecek şeyleri uykuya geçmeden önce yapmayı deneyin. Her gün buna zaman ayıramasınız bile iki günde bir olacak şekilde cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Bol Bol Yazın!

Okumak kadar önemli bir şey varsa o da yazmaktır. Ruhunuzun ağırlığını hafifletmek için içinizi dökmeniz gerekebilir. Hayatta bazen en yakınlarımıza bile açılamadığımız durumların içerisine girebiliriz. Bu gibi noktalarda kendinize yeni bir yakın arkadaş edinin. Günlük yazmayı alışkanlık haline getirdiğinizde çok daha huzulu olduğunuzu hissedeceksiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu