Cinsellik

Hamile Kalmak İçin Uzman Tavsiyeleri

Hamile kalmayı planlayan kadınlar, doğum kontrol yöntemlerini bıraktıktan sonra hemen gebe kalabileceklerini düşünmektedirler. Ancak bu durum birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bunlar arasında en önemlisi ise yaş olacaktır. Yani daha genç yaşlardaki kadınların gebe kalma oranı daha yüksek iken ilerleyen yaşlarda bu oran da ciddi bir düşüş söz konusu olabilir. Hamile kalmak için uzman tavsiyeleri sizlerle…

Adet Döngüsünü Kontrol Edin

Hamileliği etkileyen en önemli unsurlardan biri de adet döngüsünün uzunluğu olacaktır. Adet döngüsü uzunluğu belirli bir süre boyunca kontrol edildiğinde periyodik aralıklar daha net ortaya çıkar. Böylece hamile kalmak için en ideal zaman aralığını bulmak da çok daha kolay olacaktır.

Sigara ve Alkol Gibi Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar gece kalmayı olumsuz etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Özellikle de bebek düşünen çiftler mutlaka bu tür alışkanlıklarından bir an önce kurtulmak zorundadır. Çünkü bu tür maddeler sperm kalitesini düşürür. Bu da hamile kalmayı engeller.

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Hamile kalmak isteyen kadınların fazla kilolarından bir an önce kurtulmaları gerekmektedir. Öyle ki fazla kilo kadınlarda insülin duyarlılığını bozmaktadır. Bu da devamında yumurtlama problemlerine sebebiyet verir. Yumurtlama sorunu olan kadınların ise hamile kalma oranları bir hayli düşüktür. Bu nedenle uygun tedaviye bir an evvel uzman hekimler aracılığı ile başlanması önerilir.

Yumurtlama Tarihinizi Belirleyin

Kadınların belirli döngülerde yumurtlama tarihleri olur. Bu tarihleri belirleyerek eşleri ile düzenli beraberlik kurması da gebe kalma şansını artıran önemli faktörlerden biri olacaktır. Yumurtlama dönemi genellikle adet tarihleri ile de ilişkilidir. Ancak en doğru zamanın tam olarak hangi tarihler arasında olduğunu belirlemek adına uzman hekimlerden yardım alınması çok daha iyi olacaktır.

Radyasyonlu Alanlardan ve Elektronik Cihazlardan Uzak Durun

Radyasyon ve radyasyon saçan elektronik cihazlardan uzak durmak da gebe kalma ihtimalini artıran önemli faktörler arasında yerini alır. Öyle ki radyasyon farkında olmadan gebe kalan kadınların bebeklerine de çok ciddi zarar verir. Bu nedenle hamile kalma ihtimali olan ya da gebelik planlayan kadınların radyasyon yayan maddelerden mümkün olduğunca uzak kalmaları önerilmektedir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu