Cilt Bakımı

Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Güneş kremi kullanmanın önemi özellikle de son zamanlarda uzmanlar tarafından en çok söylenen şey. Peki güneş kreminin cildimiz için neden bu kadar önemli olduğunu hiç düşündünüz mü? Güneş kremleri cildimiz için bildiğimizden çok daha fazlasını ifade ediyor. Gece, gündüz, yaz ve kış fark etmeksizin kullanmamız gereken güneş kremini sizler için derinlemesine özetledik. İşte güneş kremi kullanmanın önemi…

Güneş Kremi Kışın Kullanılmalı mı?

Güneş kremi kullanmanın avantajları güneşten korunmanın ötesine geçer. Yaz mevsiminin gelmesi güneş kremi stoklama zamanının da gelmesi demektir. Gerçek şu ki, güneş kremi yılın her günü kullanılmalıdır. Yaz veya kış fark etmeksizin cildinizi güneşten korumalısınız. Güneş kreminin faydaları hemen görülmese de uzun vadede karşılığını verecektir. Cildinizin sağlığına dikkat etmek bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. Sonuçta cildiniz vücudunuzdaki en büyük organdır. Sürekli cildiniz dış dünyanın unsurlarıyla temas ettiğinden, ona özen göstermeyi unutmamalısınız. Cildinizi güneşin zararlarından korumak son derece önemlidir. Cildiniz başta güneş ışınları olmak üzere elementlere karşı ilk savunma hattınızdır. Bu sadece yaz aylarında değil, tüm yıl boyunca geçerlidir.

Güneş kreminin sadece plaja gittiğinizde ve uzun süre güneşe maruz kalacağınızda gerekli olduğuna inanabilirsiniz. Kişilerin çoğu buna inanması nedeniyle sadece yaz aylarında güneş kremi kullanır. Oysa güneş kremini hava kötü olduğunda ve kış ayları da dahil olmak üzere her gün uygulamamız gerekmektedir.

Kış mevsiminde bile UV ışınlarına karşı savunmasız kalan cildimiz için güneş kremi bir kıyafet görevi görmektedir. Kıyafet giymek için yaz ya da kış olmasının bir önemi olmadığı gibi güneş kremi kullandığımızda da durum bu şekildedir. Tüm yıl güneş kremi kullanmazsanız cildinizi büyük bir riske atıyorsunuz demek olacaktır..

Güneş Kremini Her Gün Kullanmamıza Neden Olan Faktörler;

-Zararlı UV ışınlarından korur
-Erken Yaşlanmanın önüne geçer
-Yüzdeki lekeleri azaltır
-Güneş yanıklarını önler
-Bronzlaşmayı önler

Güneş kremi kullanmanın özellikle de cildin yıpranma payında büyük etkisi bulunmaktadır. Güneş kremi kullanırken sadece yüzünüze değil özellikle de boyun ve el kısımınlarınıza da uygulamayı unutmamanız gerekir. Güneş kremi kullanmamak cildin daha genç yaşta yıpranmasına, kırışmasına ya da sarkmasına neden olacaktır. Güneş kreminizi çantanızda taşıyarak özelliklerine göre bir kaç saatte bir tekrar tekrar uygulamayı unutmayınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu