Cilt BakımıSaç Bakımı

Cilt Alt Tonuna Göre Senin Saç Rengin Hangisi Olmalı? Görmeye Hazır mısın?

Cilt alt tonu pek bilinmese de tüm görünüşümüzü etkileyen en büyük faktörlerden birisidir. Yaptığımız makyaj, göz makyajında tercih ettiğimiz renk, kombinlerde tercih etmemiz gereken renk ce tabii ki saç rengimiz bile cilt alt tonuna göre hesaplanmalıdır. Cilt alt tonumuzu iyi bir şekilde tespit etmişsek giydiğimiz her kıyafet yakışacak, yaptığımız her makyaj oturacak ve saçımız yüzümüzün karakteristik bir şekilde durmasını sağlayacaktır.

Cildimizin nasıl ki alt tonları varsa saç renklerinin de alt tonları bulunmaktadır. Bu alt tonlar arasından bizlere en uygununu bulmakta bazen zorlandığımız olabilir. Her beyaz tenlinin sarı saçlı olması gerektiği gibi bir algıyı artık geçmiş durumdayız. Peki siz hangi saç rengine sahip olmalısınız?

Küllü Sarı

Soğuk alt tonlu, kırmızı pigmentli bir cilde sahipseniz küllü sarılar, platinler, griler tam da sizlere göre olacaktır. Ayrıca küllü ton cildinizdeki kırmızı pigmentlerin görünümünü de ortadan kaldıracaktır. Fakat söylemeliyiz ki bu açık ve soğuk tonları olduğu gibi korumak oldukça zordur. Bu nedenle bu saç rengine sahip olmayı düşünüyorsanız kesinlikle mor şampuan kullanmalısınız.

Sıcak Sarı

Sıcak sarı uyumlu olması oldukça zor bir renk olarak biliniyor. Sıcak alt tonlara ne yazık ki hiç yakışmayan bu saç rengi soğuk alt tonlu ve mavi damarlı kişilerin kullanabileceği bir saç rengi. Bal, dore, karamel gibi tonlar doğal ve bej alt tonlu ciltlerde muhteşem duracak renkler arasında.

Soğuk Kahve

Sıcak alt tonu olanlara yakışacak muhteşem bir renk tonu. Soğuk kahve Çikolata tonları, küllü kahveler sarı alt tonun sizleri soluk göstermesini de engelleyecektir.

Sıcak Kahve

Doğal ya da sıcak alt ton olan ciltler için muhteşem bir ton diyebiliriz. Sadece kırmızı pigmentli kişilerin kullanmasını pek önermeyiz. Doğala yakın bu saç tonu hemen hemen her ciltte muhteşem durma özelliğine sahip.

Soğuk Kızıl

Kırmızı pigmentli kişilerin kırmızının hiçbir tonunun yakışmayacağı düşüncesi de oldukça yanlıştır. Hem çok açık hem de kırmızı pigmentli bir cilt tonuna sahipseniz patlıcan moru, vişne gibi soğuk kızıl tonlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Sıcak Kızıl

Doğal ve mavi alt tonlu kişiler için sıcak kızıldan daha iyi bir öneri olamazdı.

Siyahi Tonlar

Sarı alt tonu rengine sahip herkesin rahatlıkla tercih edebileceği siyahi renkler beyaz tenli kişilerin de sık sık tercihi. Beyaz tenli kişilerden bazen porselen etkisi yaratan siyah bazen de ölü gelin görünümüne neden olabiliyor.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu