Cinsellikİyi Yaşam

Sağlıklı İlişki İçin Gizli Kalması Gereken 5 Önemli Detay!

Sağlıklı ve uzun süreli beraberlikler kurmak için bazı özel şeyleri saklamak gerekiyor. Elbette ki ilişkilere yönelik bazı konularda yakın çevrenizden veya arkadaşlarınızdan tavsiyeler almak isteyebilirsiniz. Fakat bazı konuların yalnızda iki kişi arasında konuşularak çözülmesi daha mantıklı olacaktır. Merak edenlere sağlıklı ilişki için gizli kalması gereken 5 önemli detay!

Arkadaşınıza Sevgilinizin Onu Sevmediğini Söylemek

İnsanlar, tanıştıkları her insanla anlaşmak zorunda değildir. Partneriniz arkadaşlarınızdan hoşlanmamış ve bu bilgiyi sizinle paylaşmış olabilir. Bu önemli bilgiyi sizlerle paylaşmasının tek nedeni ise size güveniyor olmasıdır. Arkadaşınızda sevgilinizin onu sevmediğiniz söylemeniz iki taraflı ilişkilerinizi zedeler. Bu nedenle söz konusu bilgiyi gizli tutmak daha doğru olacaktır.

Tartışmalar ve Kavgalar

Sevdiğiniz kişi ile tartışmalar sık sık yaşayabilir. Ancak kavga etmek ne yazık ki pek hoş olmayacaktır. Bu durumu arkadaşlarınıza anlatmanız ise durumu çok daha kötü hale getirir. Aslına bakıldığında ilişki içerisinde yaşanan kavgaları arkadaşlara anlatmak sizlerin bu durumu atlatamadığınızın göstergesi olacaktır. Böyle durumlarda en iyi seçenek partnerinizle konuşmak olmalıdır.

Cinsel Yaşam

Partneriniz ile yaşadığınız cinsellik yaşadığınız yerde kalmalıdır. Bazı dönemlerde çeşitli nedenlere bağlı olarak duraksama yaşanmış olabilir veya özel bir durum söz konusu olabilir. Bu tür bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmak sevdiğiniz kişiyi küçük düşürür. Utandırır. Bu konudaki endişelerinizi yalnızca partneriniz ile paylaşmanız çok daha doğru olacaktır.

Partnerinizin Ailesiyle Alakalı Bilgiler

Partnerinizin ailesi hakkında olumlu düşünceleriniz olmayabilir. Ancak başka bir insana sevdiğiniz kadın ya da adamın ailesi hakkında olumsuz şeyler anlatmak çok kötü hissettirecektir. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil elbette ancak ortada bir sorun varsa ya partnerinizin ailesiyle iletişime geçin ya da doğrudan partnerinizle konuşmayı deneyin.

Maddiyat

Maddiyat konusundaki bilgiler de kesinlikle üçüncü kişiler ile paylaşılmamalıdır. İyi geçiniyor olabilirsiniz veya geçim sıkıntınız da olabilir. Partnerinizin aylık ne kadar kazandığı konusunda bilgi vermek hem arkadaşınızın gözünde hem de partnerinizin gözünde olumlu bir imaj yaratmaz. Çünkü günümüzde parasal konular son derece hassas bir noktaya ulaşmıştır. Bu konuda endişeleri olanlar mutlaka partnerleri ile görüşmeli ve başka kimseyle konuşmamalıdır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu