İyi YaşamPsikoloji

Hala Bekar Olmanızın 7 Nedeni!

Bekarlık ne yazık ki her zaman sultanlık olmuyor. İnsanlar belirli bir yaşa ulaştıktan sonra kendilerini daha çok yalnız hissetmeye başlamaktadır. Sizler de yalnızlıktan şikayet ediyor ancak beraberliklerinizde bir türlü dikiş tutturmayı beceremiyorsanız bunun bazı nedenleri var. Söz konusu nedenleri tespit ederek, yeni aşklara yelken açabilirsiniz. İşte hala bekar olmanızın 7 Nedeni!

Öncelikleriniz Farklı Olabilir

İnsanları mutlu eden tek şey yalnızca iyi bir ilişki içerisinde olmak değildir. Kimi zaman hayatta odaklanılması gereken başka durumlar da meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle de aşk meşk işlerini bir süreliğine rafa kaldırmış olabilirsiniz. Bu kesinlikle bir sorun değildir. Zamanı geldiğinde odağınızı aşk hayatınıza yönlendirecek ve daha mutlu olacaksınız.

Arkadaşlarınız Evli

Sürekli görüştüğünüz ya da çevrenizde sıkça bulunan insanların büyük bir kısmı ya evli ya da bir ilişkisi var olabilir. Bunun yanı sıra iş ya da okul arkadaşlarınızın tamamı hemcinsiniz olabilir. Söz konusu sorunu aşmak adına birkaç basit adım atmanız yeterli olacaktır. Yalnızca birileriyle tanışabileceğiniz bir ortama dahil olmanız gerekir.

Samimi Biri Olmayabilirsiniz

Bazı insanlar yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanmaz. Burada bahsetmiş olduğumuz olumsuz bir samimiyet durumu değildir. Yapınız gereği soğuk bir karakter olabilirsiniz. Yaklaşımınızdan dolayı aşk hayatınızın sekteye uğraması da normal. Ancak bu durumu değiştirmek de bir hayli zor olacaktır. Özellikle çok utangaç biriyseniz beden dilinizi kontrol etmeyi mutlaka öğrenmeniz gerekir.

Standartlarınızı Yüksek Tutuyor Olabilirsiniz

Aşkı bulamamış olma nedenlerinizden biri de hayatınızın hemen her alanında olduğu gibi en iyisini istiyor olmanız olabilecektir. Bu durumdan kurtulmak için kriterlerinizi ve çıtanızı biraz düşürmeniz gerekir. Böylece yeni insanlarla tanışmak için de önemli bir adım atmış olacaksınız.

Hemen Evlenmek İstiyor Olabilirsiniz

Yeni tanıştığınız ve aşık olduğunuz adam veya kadınla gelecekte evlilik olup olmadığını değerlendiriyor ve kendi kendinize yorumlar yapıyorsanız da bekar kalmanızın nedeni bu olabilir. Bu durum yeni beraberliklere yelken açmanız konusunda da sizi zora sokan bir faktördür. Bırakın flört dönemini olması gerektiği gibi yaşayın!

Geçmişteki Hayal Kırıklıkları

Geçmiş ilişkilerinizde yaşadığınız hayal kırıklıkları yeni beraberliklere yelken açmanızı engelliyor olabilir. Özellikle de kalbiniz çok kırıldıysa ve aynı acıyı tekrar yaşamak istemiyorsanız her insana mesafeli davranmanız kaçınılmaz olacaktır. Ancak aşk bir risktir. Bu riski almazsanız yalnızlığa mahkum olursunuz!

Diğer İnsanların Hatalarından Ders Almak

Çevrenizdeki insanların hatalarının bedellerini çok üzülerek ödemesi sizin gözünüzü korkutmuş olabilir. Öyle ki arkadaşlarınız bir ilişkisini bitirdiğinde acı çekmişse bu durum sizi de çok üzmüşse daha dikkatli olmaya yönelebilirsiniz. Ancak herkesin ilişki dinamiği farklıdır. Kendinize bir şans verin.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu