Moda

United Colors of Benetton 2023 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunu Tanıttı

United Colors of Benetton, 5000’den fazla mağazaya sahiptir. Dünyanın en önemli pazarlarında faaliyet gösterir ve dünyanın en tanınmış şirketlerinden biridir. Geleceği planlayan, bugünü yaşayan, çevreye ve insan onuruna saygı gösteren bu grup, dönüşüm içinde olan toplumlara karşı da sorumluluk duygusu taşır. Benetton, değişim ve yenilikler üzerine esnek ve kültürel bir yapıya sahiptir. Tarihi, renkleri, moda anlayışı, perakende satış mağazası devrimi, benzeri olmayan satış ağları opsiyonları, sosyal sorumluluk bilinci ve kültürel tartışmalara değinmekten kaçınmayan evrensel iletişimiyle de sektörel ve toplumsal gelişimi daima destekler.

Renk, moda ve demokratik fiyat politikasıyla konsolide bir kimlik sergiler. Benimsediği değerler ve iş tutkusuyla güçlü ve dinamik bir yapıya sahiptir. United Colors of Benetton, satış ağının gelişimini dünya çapında önemli bir yatırım programıyla destekler. Mağazalarını koleksiyonların, tasarımların ve renklerin ilgi odağı olduğu ve giderek çekici hale gelen dinamik ve etkileşimli bir perakende bağlamında sunmak için son derece modüler ortamlardan yararlanır. Benetton, tarihi şehir merkezlerinde ve alışveriş merkezlerinde önemli konumlarda yer almaktadır.

United Colors of Benetton, kreatif direktör Andrea Incontri ile yeni bir döneme adım attı. Andrea Incontri’nin Benetton için hazırladığı ilk koleksiyon Milano Fashion Week kapsamında “Be Everything” başlığıyla tanıtıldı.

Benetton hazırladığı ilk koleksiyonuyla moda tarihine geçmiş bir kültürü yeni bir vizyonla marka DNA’sına işledi. Yaz sezonu için ise şık ve minimal İtalyan stillerini yarattı. Incontri’nin pratik ve kozmopolit mimari kimliğini de yansıtan Corso Buenos Aires mağazasında gerçekleştirilen defile, markanın yenilenen global vizyonunun da tanıtıldığı ilk platform olma değerini taşıyor.

Köklü moda tarihinin ve aynı zamanda önemli küresel sorunların da sesi olan Benetton, 2023 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyla markanın temelini oluşturan değerin altını çizdi. “Be Everything” mottosuyla, herkesi çağdaş bir vizyon ile kucakladığını da duyurdu.

Benetton Grup Ceo’su Massimo Renon, Benetton DNA’sının ifade özgürlüğü ve güçlü kimliklerden oluştuğunu ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Andrea’nın moda sektöründe markamızı yeniden konumlandıracak imza stilleri oluşturacağına inanıyorum. Koleksiyon sloganının ‘Be Everything’ olması da tesadüf değil. ”Be” tam bir özgürlük çağrısıdır.”

Renon, ilk defa bir United Colors of Benetton koleksiyonunda ekolojik deri bijuterilerin, gözlük ve tamamlayıcı aksesuarların da bulunacağını duyurdu. Ekolojik deri çanta, sneaker, şapka ve sweatshirtlerin de yer aldığı 2023 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu “Yeni Betton Üniforması” olarak adlandırdı.

United Colors of Benetton 2023 İkbahar-Yaz Koleksiyonu

Benetton, yeni sezon kadın koleksiyonu sağduyulu ve sofistike tasarımlara sahip. Cinsiyetsiz bir moda anlayışının tasarımlarını yansıtan koleksiyonda farklı boyutlardaki meyve ve dondurma desenleri ana motif olarak kullanılmakta.

Andrea Incontri’nin sorgularından ilham alarak hazırladığı koleksiyonda “Sağlıklı olan nedir? Nefsimizi çeken nedir? Sağlıklı olanlar mı yoksa popüler endüstriyel gıdalar mı? Organik mi yoksa doğal mı? Belki ikisinin karışımı?” gibi soruların cevapları “Be Everything” mottosuyla verildi. United Colors of Benetton’un kültürel mirası olan renk ve trikolar abartısız bir şekilde yeniden yorumlanmakta.

Geri dönüştürülmüş naylon kumaşlar, vichy pamuklar ve buklet kumaşlarla hazırlanan koleksiyonda hafif trikolar, akışkan gömlekler, kısa üstler, şortlar, ceketler ve rüzgarlıklar dikkat çekiyor. Benetton’un klasikleşen şerit desenleri ise rahat kolej tasarımlarıyla yeni sezona tekrar uyarlanıyor.

Tüm stillerin aksesuarlarla tamamlandığı bu koleksiyonda, burnu açık lastik terlikler, bijuteri tasarımlar, gözlükler ve çevre dostu kemerler yer alıyor. Unisex bir tasarım olarak hazırlanan Be çanta modeli de ilk kez yeni sezonla birlikte müşterilerin karşısına çıkıyor.

Kadın görünümünde olan temaların pek çoğu gündelik fakat “katmanlı”, iyi orantılı ve gündelik bir ruhu temsil ediyor. Fakat aynı zamanda sezonda yeni bir grunge erkek koleksiyonu da yer alıyor. Akıcı bir duruşa sahip olan pijama görünümleri de koleksiyonda öne çıkıyor. Akıcı mouline bacak aksesuarları, ağır pamuklu, iş kıyafeti formundaki tasarımlar ve kuşaklı safari ceketler mevcut. Meyve temalı baskıların, kolej şeritlerin, “BE” sloganlı tasarımların da yer aldığı koleksiyon pratik, çağdaş ve estetik bir erkek modasını temsil ediyor.

Peki ya siz United Colors of Benetton’un bu koleksiyonunu beğendiniz mi? Ve en çok beğendiğiniz hangisi oldu? Haydi gelin yorumlarda biraz sohbet edelim!

Modalog

O bir moda tutkunu. Podyumlardan vitrinlere uzanan ve hayatımıza güzellik katan özel tasarımlar onun ilgi alanı. Seçimlerini sevecek ve kendi kombinleriniz için ilham alacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu