Teknoloji

Whatsapp Yeni Özellikleriyle Geliyor! Whatshapp Yeni Özellikleri Nedir?

Günümüzde dijitalleşmenin artmasıyla birlikte pek çok kişi iletişim en kolay şekilde sağlandığı Whatsapp’ı tercih ediyor. İletişim kurmanın en kolay ve pratik yollarından biri olan Whatshapp bugünlerde uygulamaya getireceği yeni özellikleri ile konuşulmaya başlandı. Güncellemeleri ve yeni özellikleriyle sürekli olarak konuşulan Whatsapp kullanıcılarının da ilgisini çekti.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Whatsapp bir döneme damga vurmuştu. Artık android telefonlara hizmet vermeyeceği iddialarıyla gündeme gelen Whatshapp şimdi de güncellemeleriyle adından söz ettirmeye başladı. 2022 Güncel Whatshapp güncellemelerini öğrenmeye hazır mısınız? Birçok yeni özelliği kullanıcılarına sunacak olan Whatsapp bakalım neler getirecek…

Emojilerle Tepki Verme Özelliği

İlk olarak Snapchat ve Facebook’ta ortaya çıkan emojilerle tepki verme özelliği şimdi de Whatsapp kullanıcılarının kullanımına açılıyor. Bu yeni özelliğe uzun zamandır ihtiyacı olan Whatsapp kullanıcılarını da sevindirmiş durumda. Size gönderilen mesajlara artık emoji tepkilerinizle yanıtlayabileceksiniz. Bize kalırsa bu iletişimi çok daha eğlenceli bir boyuta taşıyacak.

Whatsapp Topluluklar Özelliği

Whatsapp’a gelen yenilikler arasında belki de en cezbedici olanı Whatsapp topluluklar özelliği oldu. Bu yeni topluluk özelliğine göre artık gruplar tek bir çatı altında toplanacak. Ayrıca bu gruplarda bulunan adminler diledikleri mesajları silme yetkisine de sahip olabilecek. Özellikle de markaların Whatsapp yönetimini kolaylaştıracak olan bu yenilik şimdiden merakla bekleniyor.

Dosya Paylaşım Limiti Yükselecek!

Whatsapp kullancılarının belki de en çok tartışı konuya değinmek isteriz. Uzun zamandır kullanıcılar için büyük bir problem haline gelmiş olan Whatsapp dosya paylaşım limiti artık bir sorun olmaktan çıkacak. Mobilde 100 mb olan dosya paylaşım limiti Whatsapp’ın yeni gelen özellikleri çerçevesinde 2 GB’a yükseltilecek.

Aynı Anda Çok Fazla Kişi Uygulaması

Whatsapp’a gelen bu özellik özellikle de çoklu konuşmadan hoşlanan ya da toplantılarını Whatsapp üzerinden gerçekleştirecek kişiler için birebir olacak. Aynı anda 32 kişiyle konuşmamızı sağlayacak olan Whatsapp’ın bu yeni özelliği ile birlikte artık eş zamanlı olarak 32 kişiyle aynı anda call yapılabilecek.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu