Moda

Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Hava nasıl olursa olsun, her zaman bir güneş gözlüğüne ihtiyacınız var! Ancak yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü bulmak zor olabilir. Elmacık kemiklerinizi, kaş şeklinizi ve yüzünüzün genişliğini iltifat etmelerini ve sizi şık ve kaygan göstermelerini istiyorsunuz. Sonuçta, bir çift iyi güneş gözlüğü takmak, stil ifadenize katkıda bulunur ve özgüveninizi artırır. Ve kedi gözü olanlardan büyük boy güneş gözlüklerine kadar birçok seçenek var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek olduğu için, yüz şeklinize uygun bir güneş gözlüğü seçerken hata yapmak çok kolay. Farklı yüz şekillerine uygun güneş gözlüğü çeşitlerini ve hangisini tercih etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yüzünüzü Nasıl Ölçersiniz?

I. Mezura İle

  1. Yüzünüzü elmacık kemiğinizin bir ucundan diğer ucuna kadar ölçün.
  2. Çene hattınıza yakından bakın ve keskin mi yoksa yuvarlak mı olduğunu anlayın.
  3. Yüzünüzün uzunluğunu alnınızdan çenenize kadar ölçün.
  4. Alnınızın genişliğini ölçün. Bu, yüz şeklinize ne tür güneş gözlüklerinin iyi görüneceğini büyük ölçüde belirler .

Mezura ile yüzünüzü ölçme derdine düşmek istemiyorsanız, işte kredi kartı ile yüzünüzü ölçmenin hızlı ve kolay yolu.

II. Kredi kartı ile

  1. Bir banka/kredi kartı alın ve aynanın önünde durun.
  2. Kartı dik tutarak, kartın bir ucunu burnunuzun ortasına gelecek şekilde, diğer ucunu da gözünüzün kenarına gelecek şekilde yerleştirin.
  3. Kart gözünüzün kenarını aşıyorsa, küçük bir yüz şekliniz var demektir.
  4. Kart kabaca gözünüzün köşesine değiyorsa, orta yüz şekline sahip olduğunuzu gösterir.
  5. Göz kenarına ulaşmıyorsa, büyük bir yüz şekliniz var demektir.

Lens Genişliği ve Çerçeve Boyutları

 GözlükGüneş gözlüğü
Küçük Çerçeve Boyutu48 mm55 mm
Orta Çerçeve Boyutu48-55 mm56-64 mm
Büyük Çerçeve Boyutu55 mm’nin üzerinde64 mm’nin üzerinde

Yüz Şeklinizi Nasıl Belirlersiniz ve Uygun Güneş Gözlüğü Seçersiniz

1. Oval Yüz Şekli

Çeneniz yuvarlaksa ve elmacık kemikleriniz yüzünüzün çoğunu kaplıyorsa oval bir yüze sahipsiniz. Yüzünüzün uzunluğu genişliğinden daha fazladır, bu nedenle sizi geniş bir alın ve dar bir çene ile bırakır.

Oval Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Havacılar, kedi gözlü çerçeveler ve kelebek güneş gözlükleri oval yüzlerde harika görünüyor. Yüzünüzün yapısını bozmadan tanımlarlar. Düz çizgili çerçevelere sahip güneş gözlükleri de çarpıcı görünecek. Kaşlarınızı gizleyeceği için büyük gözlük kullanmaktan kaçının.

2. Kalp Yüz Şekli

Yüzünüzün şekli ters bir üçgene benziyor. Çeneniz yüzünüzün en dar yeridir ve alnınız geniştir. Yüzünüzün genişliği uzunluğundan fazla. Ayrıca yüksek elmacık kemikleriniz var.

Kalp Şeklindeki Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Geniş bir alnınız olduğu için onu abartabilecek güneş gözlüğü takmayın. Gözyaşı damlası güneş gözlükleri bu yüz şekliyle iyi çalışır. Ancak, büyük boy çerçeveler büyük bir hayır-hayır. Dar köprülü küçük çerçeveler de tercih edebilirsiniz. Yuvarlak gözlükler ve havacılar en iyi seçeneğinizdir.

3. Yuvarlak Yüz Şekli

Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği neredeyse aynı. Keskin açılara sahip küçük, yuvarlak bir çeneniz var. Saç çizginiz pürüzsüz ve eşit.

Yuvarlak Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Yüzünüzün şekli yuvarlak olduğu için boyunu uzatan bir şeyler giymenizi öneririz. Büyük boy güneş gözlükleri çok uygundur. Süper çarpıcı göründükleri için daha koyu renklerde büyük boy çiftleri tercih edin. Sizin için diğer bazı harika seçenekler de kedi gözlü güneş gözlükleri ve havacılar. Yüz şeklinizi geliştirebilir ve ona karakter verebilirler.

4. Kare Yüz Şekli

Kare bir yüze sahipseniz yüzünüzün uzunluğu ve genişliği birbirine çok benzer. Keskin, köşeli kenarlarınız var. Saç çizginiz pürüzsüz ama çok düz.

Kare Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Elinize bir çift büyük boy güneş gözlüğü almanız gerekiyor. Yüz hatlarınız keskin ve belirgin olduğundan, büyük boy güneş gözlükleri üzerlerinde harika görünecek. Ayrıca koyu renklerde yuvarlak veya oval çerçeveler tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi öne çıkaracak ve kaşlarınızı belirginleştirecekler.

5. Üçgen Yüz Şekli

Dar elmacık kemikleriniz ve alnınız var. Yüzünüz şakaklarınıza doğru daralır. Ancak, çeneniz kare ve geniştir.

Üçgen Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Geniş üst yarısı ve büyük çerçeveli güneş gözlüklerini alın. Kedi gözlü gözlükler yüz şekliniz için iyidir. Daha az eğlenceli bir görünüm istiyorsanız, çerçevesiz bir çift seçin.

Güneş gözlükleri tamamen badas bir aksesuardır. Sinirli havacılar, cesur büyük boy çerçeveler veya şımarık kedi gözlü güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Açıklama yapmaktan asla geri durmazlar. Öyleyse, tarzınızı bulmanıza yardımcı olacak birçok güneş gözlüğü çeşidine bir göz atalım!

Modalog fotoğrafı

Modalog

O bir moda tutkunu. Podyumlardan vitrinlere uzanan ve hayatımıza güzellik katan özel tasarımlar onun ilgi alanı. Seçimlerini sevecek ve kendi kombinleriniz için ilham alacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu