İyi Yaşam

Aldatan Erkek ve Kadınların En Sık Söylediği Yalanlar Nedir?

Yalanlar, yalanlar…Güzelliğin Peşinde olarak ilginizi yakından çekebilecek bir konuyla geldik. Aldatıldığınızı düşünüyor ve bunu nasıl anlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam da sizlere göre. Aldatıldığınızı anlayabileceğiniz en sık yalanlarla geldik. ‘’Aldatıldığımı nasıl anlarım?’’ diyorsanız size oldukça yararlı olabilecek bu yazımıza aldatan erkek ya da karınların en sık söylediği yalanlardan bahsedeceğiz.

Hayatınızdaki kişiye yani partnerinize karşı güven duymuyorsanız ve bu noktada hisleriniz sürekli aldatılmış olabileceğiniz ihtimalini aklınıza getiriyorsa sizlere birkaç ipucu vermek isteriz. Aldatan kişiler genellikle bu durumu yalanla kapatmaya çalışır. Aldatılma hikayeleri farklı olsa da aldatan kişilerin kurduğu yalanlar genellikle her zaman benzerdir. İşte aldatan insanların en sık söylediği yalanlar…

1-Karımla-Kocamla Zaten Birlikte Uyumuyoruz!

Bu cümle aldatan insanların en sık kurduğu cümlelerden biridir. Hayatındaki kişiyle uyumadığını, ilişkilerinin normal ilerlemediğini söyleyen bir bireyle birlikteyseniz sizlere mutlaka bu cümleyi kuracaktır.

2-Karımla-Kocamla Anlaşamıyoruz. Onu Sevmiyorum. Zorunlu Olarak Devam Ediyorum.

Hayatındaki kişiyle zorunlu nedenlerden dolayı devam ettiklerini, normalde duygusal olarak hiçbir şey hissetmediklerini söyleyen kişiler eşlerini aldatan ve bu noktada en sık yalan söyleyen kişiler arasında yer alır. Eşlerini aldatan 10 insandan 9’u bu yalanı söyler.

3-Boşanacağım. Sadece Biraz Zamana İhtiyacım Var.

Evli olduğu halde hayatındaki kişiyi aldatan erkek ya da kadınların çoğunun attığı en belirgin ve yaygın yalanlardan birisi de budur. Çevrenizde evli olduğu halde bunu söyleyen birileri varsa bilmelisiniz ki uzun yıllar boyunca boşanmayacaklardır. Öyle ki ilişkisi gerçekten yolunda gitmeyen, aldatma noktasına dayanan, duygusal olarak herhangi bir şeyin hissedilmedi zoraki evlilikler istenilse kısa sürede ve hatta tek celsede bitebilir. Bu yalanı söyleyen kişiler genellikle boşanmayı istemezler. Hem evli oldukları kişiyi aldatırken hem de hayatlarındaki bir diğer insanı da oyalamaya çalışırlar. Bu nedenle boşanacağım yalanı bir oyalama cümlesi olarak bilinir.

4-Karımla-Kocamla Aramda Sözlü ya da Fiziki Bir Paylaşım Yok!

Aldatan erkek ya da kadınların çoğu hayatındaki bir diğer insana evli olduğu kişiyle fiziki ya da sözlü bir birlikteliklerinin olmadıklarını savunur. Bu da aldatan kişilerin en sık kurduğu cümlelerden birisidir. Bu cümlenin amacı hem hayatındaki kişiyi evliliğinin bittiği noktasına ikna etmek hem de psikolojik olarak etkilemektir.

5-Odada Beraber Uyumuyoruz! Başka Yerde Yatıyorum!

Evli olduğu kişiyle aynı evde ama farklı odalarda uyuduğunu iddia eden kişiler de genellikle aldatan kişilerin en sık kurduğu cümleler arasında yer almaktadır. Bu cümlenin amacı ise evli olduğu kişi dışında hayatındaki bir diğer insanın güvenini sağlamak ve kendisine sadık olduğunu ikna etmeye çalışmaktır.

6-Karımla-Kocamla Konuşmuyoruz. Hiçbir Yakınlığımız Yok!

Aynı evde yaşamalarına rağmen asla konuşmadıklarını söyleyen ve aldatan kişiler de genellikle bu cümleyi evliliklerinin ne kadar bitme sürecine geldiğini söyleme amaçlı kurarlar.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu