İyi Yaşam

Ayrılık Acısını En Hafif Sıyrıklarla Atlatmanın 9 Mükemmel Yöntemi

Zaman her şeyi iyi eden, her acıyı dindiren en adeta bir tür ilaçtır. Fakat çok sevip, çok değer verdiğiniz biri kalbinizi kırdığında zamanın sizin için durması da kaçınılmaz olacaktır. Özellikle de çok sevdiğiniz sevgilinizden bazı nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldığınızda acınıza paralel olarak zaman da asla geçmek bilmeyecektir. Söz konusu kritik dönemi en az hasarla atlatmak için öncelikle bir sakinleşin ve bekleyin. İşte ayrılık acısını en hafif sıyrıklarla atlatmanın 9 mükemmel yöntemi sizlerle…

Kendinizi Tutmayın Doyasıya Ağlayın

Ağlamak sandığınız kadar da kötü bir eylem değildir. Her ne kadar kötü ya da üzücü olarak görülse de en kötü anlarınızın doyasıya ağlayarak üstesinden gelebilirsiniz. İnanın bu size de çok iyi gelecek ve bir nebze de olsun rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Her Gün Yeni Bir Adım

Siz kendi başınıza da çok değerli ve güçlü bir karaktersiniz. Bu nedenle hayatınıza birinin girmesi ya da birinin çıkması size asla yarım kalmış hissettirmemelidir. Çünkü siz yalnızca siz olduğunuz için değerli bir varlıksınız. Bu nedenle kalkın ve hayatınızda yeni bir sayfa açın.

Kendinize Zaman Ayırın

Ayrılık sürecinde size kendinizi en iyi hissedecek şeylerden biri de kendinize yeterince zaman ayırmak olacaktır. Bu nedenle bir an önce kalkın ve sevdiğiniz arkadaşlarınızla buluşun. Sizw iyi gelen her ne varsa katılın. Sosyal olun ve çeşitli aktivitelere katılım sağlayın.

Eski Sevgiliniz ile Mesafe Koyun

Eski sevgilinizle kavga etmek ya da onunla sürekli tartışmak veya ona küsmek zorunda değilseniz. Eğer en doğru kararın ayrılmak olduğunu düşünüyorsanız aranıza koyabildiğiniz kadar mesafe koyun. Aksi takdirde sürekli yaşadıklarınızı hatırlar ve acı çekersiniz.

Kendinizi Oyalayacak Şeyler Bulun

Her insanın küçük veya büyük ilgi duyduğu birçok aktivite olacaktır. Evde oturup sızlanmak ve ayrılık acısı çekmek yerine kendinize gelin ve oyalanacak, zamanınızı iyi geçirmenizi sağlayacak aktiviteler edinin.

Hatıralardan Kurtulun

İlişkinizden size anı olarak kalan tüm materyallerden bir an önce kurtulmanızı tavsiye ederiz. Çünkü aksi durumda geriye doğru gidersiniz. Asıl önemli olan ise ileriye bakmak olmalıdır. Sizi üzen duygulardan arının ve ilişkinizden kalan her şeyi çöpe atın.

Size İyi Gelecek Düşüncelere Odaklanın

Ayrılık esnasında ne yaşamış olursanız olun, kendinizi suçlayarak hiçbir yere varamayacaksınız. Bu nedenle kafanızdaki olumsuzlukları bir kenara bırakın ve size iyi gelecek düşüncelere odaklanmaya özen gösterin.

Kendinize Zaman Verin

İyi olmak ve içine girdiğiniz duygusal bunalımdan kurtulmak elbette ki zamanınızı alacaktır. Olabildiğince sabırlı olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü içinde bulunduğunuz tüm zorluklar bir gün düzelecek ve canınız her geçen gün çok daha az acıyacaktır.

Dostlarınızla Zaman Geçirin

Gerçek dostlar hem iyi günde hem de kötü günlerde yanımızda olan kişilerdir. Bu nedenle kendinizi mutsuz hissettiğiniz anda dostunuza sığının. O sizin yaralarınızı saracak, size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu