Cilt Bakımı

Cilt Kuruluğuna Son! Cildinizi Nemli Tutmak İçin Tüketmeniz Gereken 5 Besin!

Sürekli maruz kalınan hava değişimi cildin kurumasına neden olur. Özellikle de soğuk havalarda cildin nemini kaybetmesi, ilerleyen süreç içerisinde cildin hızlı yaşlanmasına da sebebiyet vermektedir. Daha sağlıklı bir cilt için dört mevsim boyunca cildinizi nemli tutmaya fayda sağlayacak olan bazı besinleri tüketmeniz gerekir. Kuru ciltli kadınlar buraya! Artık daha nemli bir cildiniz olacak! İşte 5 mucizevi besin…

Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi bilindiği gibi genellikle yağ formunda kullanılan bir üründür. Fakat Hindistan Cevizi yağının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olmakla birlikte meyvesini yemek de çok açıdan yararlıdır. Öyle ki bu besin ögesi, içeriğinde bol miktarda sağlıklı yağlar barındırır. Bunun yanı sıra antibakteriyel özellik taşır. Bu nedenle de sivilce oluşumuyla savaşarak, cildin nemli kalmasına da destek sağlamaktadır. Böylece çok daha sağlıklı ve daha genç görünmeye fayda sağlar.

Avokado

Avokado zengin yağlar içeren bir besin ögesidir. Özellikle de sağlıklı yağlar, proteinler ve vitaminler açısından iyi bir karışım olan avokado, vücudu hem içeriden hem de dışardan besler ve en sağlıklı formuna ulaştırır. Bunun yanı sıra ise avokado, cildin kolajen ve elastin yapısını destekler. Düzenli tüketildiğinde cildin yeteri kadar nemlenmesine destek verecektir.

Yulaf

Yulaf hem sağlık açısından hem de cildi yoğun oranda nemlendirmesi açısından çok faydalı bir besin ögesidir. Aynı zamanda vitamin ve mineraller bakımından da zengin olan yulaf, doğal bir liftir. Rutin beslenme alışkanlıklarına eklenen yulaf, ölü cilt oluşumuna engel olur, kızarıklıkları engeller, metabolizmayı güçlendirir ve daha sağlıklı bağırsak ve cilt sağlığı oluşturur.

Somon Balığı

Somon balığı, cilt hücrelerini güçlendiren bir besin ögesidir. Aynı zamanda kansere karşı korur, iltihap oluşumunu azaltır, esnek, pürüzsüz ve sıkı bir cilt oluşumuna destek sağlar. Bilindiği gibi somon balığının omega 3 açısından zengin bir gıdadır. Düzenli tüketim sağlandığında cilt nemlenmesine destek verir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, E vitamini açısından çok zengin bir kaynaktır. Bu nedenle cilt nemlendirilmesinde sık sık tercih edilen bir ürün olmuştur. Hatta günümüzde birçok kozmetik kremin içeriğinde de sıkça kullanılır. Bunun yanı sıra yemek pişirirken, hakiki zeytinyağı da kullanmak cildin nemlenmesine destek sağlar.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu