Cilt Bakımı

Bu Ürünlerden Uzak Durun! Cilt Bakım Rutininizden Mutlaka Çıkarmanız Gereken 8 Ürün!

Aslında cildiniz için çok zararlı olduğunu bilmeden kullandığınız o kadar çok ürün bulunuyor ki! Hemen herkesin kullandığı bu ürünler cildin ciddi anlamda yıpranmasına sebebiyet veriyor. O halde cilt bakım rutininizden mutlaka çıkarmanız gereken ürünleri sizlere aktarıyorız.

Sert Tanecikli Peeling

Kimi zaman günlük ve kimi zaman da haftalık olarak cildinize uygulamış olduğunuz sert taneli peelingler cildiniz için çok zararlıdır. Öyle ki içerisinde yer alan aşındırıcı taneler cildin dış tabakasının kalkmasına ve cilt bariyerinin zarar görmesine sebebiyet vermektedir. Öyle ki peeling sonrasında cildiniz kuruyacak ve cilt söz konusu kuruluğu telafi etmek için daha çok yağlanacaktır.

Akne Tedavileri

Genellikle topikal akne tedavileri cildinizin kurumasına ve buna bağlı olarak da tahriş olmasına yol açıyor. Söz konusu semptomlar elbette ki geçicidir. Ancak cildiniz kaşınabilir ya da soyular ve yanma hissedebilirsiniz. Hap kullanılarak sürdürülen akne tedavilerinin de çok ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle akne tedavi edici ürünlerin kullanılması önerilmez.

Gua Sha Taşları

Gua Sha taşlarının en önemli özelliği kan dolaşımını artırıcı etki yaratıyor olmasıdır. Aynı zamanda boyun ağrılarını da azaltır. Fakat cilt yüzeyini masaj aletiyle ovmak, yüzünüzdeki küçük kan damarlarının patlamasına sebebiyet verir. Bu da cilt yüzeyinde morarma ve küçük kanamaların meydana gelmesine neden olacaktır.

Kuru Fırçalama

Kuru fırçalama ürünleri doğal peeling etkisi yaratarak cildin ölü deriden arınmasını sağlar. Fakat bu herkes için çok iyi değildir. Çünkü hassas ciltlerin tahriş olarak aşırı derecede kurumasına da sebebiyet verebilmektedir. Özellikle de egzama ve sedef gibi cilt hastalığı olan kişilerin mutlaka kuru fırçalamadan kaçınmasını tavsiye ederiz. Çünkü enfeksiyona dahi yol açabiliyor.

Alkollü Mendiller

Alkollü mendiller ciltte parıltılı bir görünüm bırakır. Bu da insanlara kendilerini iyi hissettiren bir eylemdir. Fakat alkollü mendillerin cildinizin ihtiyacı olan yağı yok ettiğini biliyor muydunuz? Aynı zamanda sebum üretimini de artırıyor ve bu da sivilce artışına sebebiyet veriyor.

Siyah Nokta Bantları

Siyah nokta banları yalnızca siyah noktaları kaldırmakla kalmıyor. Aynı zamanda gözeneklerinizi sebum ve ölü hücrelerden de arındırıyor. Gözeneklerin içinde bulunan bu bileşenler, cildin sağlıklı yağ dengesini koruması açısından çok önemlidir. Cilt bu bileşenlerden arındığında, gözenekleri tahriş eden kir ve yağ ortaya çıkmaktadır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu