Cinsellik

Cinsellik Hakkında Her Şeyi Bildiğinizi Düşünüyorsanız Bir de Bunlara Bakın Derim! İşte Cinselliğin Bilinmeyen Faydaları…

Kişilerin hem fiziksel hem de duygusal doygunluğa vardığı tek nokta cinselliktir. Peki cinsellik sadece duygusal ve fiziksel tatmin anlamına mı geliyor? Güzelliğin Peşinde olarak cinselliğin daha önce hiç duymadığınız yararlarını araştırdık. Duyunca hayretler içine düşeceksiniz. Meğerse cinsel hayatımız bizler için bir ilaç olmuş. Peki cinselliğin faydaları nelerdir? İşte cinselliğe dair merak ettiğiniz tüm detaylar…

Cinsellik insan vücuduna ne kadar yararlı olabilir? Hazzın ve duygusallığın doruk noktalarına ulaştığı cinsellikte öyle yararlar var ki, şimdiye dek hiç duymamış olabilirsiniz. Düzenli şekilde yapılan seksin faydalarını sizler için derledik, topladık. Daha da meraklandırmadan konumuza geçelim.

Seksin Bağışıklık Sistemini Güçlendirdiğini Biliyor muydunuz?

Bizi çoğu zaman mikroplardan ve virüslerden koruyan şeyin düzenli seks olabileceği hiç aklınıza gelir miydi? Cinsellik sırasında vücutta üretilen antikorlar vücudumuz kötü olan her şeyle savaşını destekliyor resmen.

Cinsellikle Birlikte Kalp Krizi Riski Ne Kadar Düşebilir?

Orgazm esnasında sağlanan östrojen ve testosteron hormonları kalp krizi riskini en aza indirir. Kalp krizini asıl tetikleyen ise bu hormonların azlığıdır.

Cinselliğin Felç Riskini Azalttığını Biliyor muydunuz?

Seks esnasında kan dolaşımının hızlanması ve kan basıncının azalması felç riskini önlemektedir. Düzenli olarak yapılan seks yüksek tansiyonu da önleyerek insan vücudu için yapabileceği en büyük yararı gösterir.

Yaraları İyileştirici Etkisi

Seks sırasında pek çok hormon salgılanmaktadır. Oksitosin ve Endorfin hormonları da bu hormonlardan sadece ikisidir. Bu hormonların yaraları iyileştirici özelliği de vücuda epey yarar sağlar.

Uyku Problemlerine Birebir Çözüm: SEKS      

Günümüzde milyonlarca insan vampir olmuş durumda. Gündüz uyuma ve gece ayakta kalma alışkanlığı büyük bir uyku problemi olmakla birlikte hayat kalitemizi de derinden etkileyen bir sorun. Seksin en önemli yararlından birisi de uyku problemlerine birebir çözüm olması. Seks sonrası uykunuz düzene girecek ve mışıl mışıl uyuduğunuzu hissedeceksiniz.

Regl Ağrılarına Son!

Seksin fiziksen her iki tarafa da pek çok yararı bulunmaktadır. Özellikle kadınların bıktığı regl ağrılarına deva olan seks bir ağrı kesici görevinde olabilir.

Cilt Güzelliği Sağlar!

Seksin kan dolaşımını hızlandırdığını söylemiştik. Kan dolaşımının hızlanması demek cildin daha fazla oksijen alması demek. Bu da cildimizin çok daha güzel olmasını sağlıyor haliyle. Yıllardır bilmediğimiz bu faydalar inanın bizleri de çok şaşırttı.

En Önemlisi; Mutlu Bir İlişki…

Yıllar süren mutlu evliliklerin ve ilişkilerin en büyük sırrı düzenli sekstir. Sürekli salgılanan mutluluk hormonunun yanı sıra kişilerin daha derin duygusal bağlar kurmasını da sağlar. Hem vücudun hem de ruhların aynı anda hareket ettiği tek yer cinselliktir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu