İyi Yaşam

Evinizi Derli Toplu Gösterecek Önerilere Hazır mısınız?

Evin derli toplu gözükmesi özellikle de düzen hastalarının en çok dikkat ettiği noktalardan birisi. Evin içindeki o boğuculuğun farkındaysanız ve bu boğucu havadan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte evinizi derli toplu gösterecek öneriler…

Evinizin düzeninde küçük bir değişiklik yaparak maliyetsiz derli, toplu görüntüyü sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? Her dakika sağlanmayan o düzeni yakalamak artık çok kolay. Kimi zaman çocuklarınızın oyuncakları kimi zaman fazla eşya gibi evin dağınık görünmesine neden olan o görsel sizin de içinizi daraltıyorsa tam yerine geldiniz. Yapabileceğiniz ufak tefek değişiklikler ile evinizi derli toplu göstermeye hazır mısınız? O halde haydi işe koyulalım!

Evi Nasıl Toplu Bir Görünüme Sokabilirim?

Sizde eve bakıp derin bir iç geçirerek ‘’evi nasıl düzene sokarım?’’ diye kendi kendinize soruyorsanız daha fazla içinizi bunaltmaya gerek yok. Sadece 10-15 dakikanızı ayırabileceğiniz ufak tefek değişiklikler ile evinizde çok daha derli, toplu bir görüntü yaratabilirsiniz.

Evinizdeki dağınıklığı ve fazlalığı ilk önce salondan çözmeye başlayalım. Aile üyelerinin en çok vakit geçirdiği ve genellikle misafirlerin ağırlandığı salon ne kadar dağılırsa dağılsın her zaman düzenli olması gereken alanlardan birisi. Annelerimizin en bilindik lafı ‘’toplayın şu evi! Ölüm var kalım var!’’ lafı da yıllardır salonun toplu olması gerektiğini bizlere aşılıyor zaten. Salonunuzun toplu bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız sabah çayı koyduğunuzda kettle sesini duyana kadar salondaki eşyaları yerine götürmek olabilir. Ayrıca salondan diğer odalara ayrılırken gün içinde eliniz boş çıkmamaya da özen gösterin. Bu salonunuzun daha toplu görünmesini sağlayacaktır.

Yatak Odası Düzeninin Püf Noktaları!

Yatak odası toplu kalması en zor alanlardan birisi. Sabah işe yetişme telaşı, hızlı kuruyan çamaşırlar derken üstümüzden çıkanlar çoğu zaman bir sandalyenin üzerinde birikebiliyor. Bu nedenle yatak odasında çok fazla kıyafet biriktirmemeyi zamanla tek tek dürme işlemini gerçekleştirmeyi ertelemeyiniz. Yatak odasında düzeni sağlamak amacı ile raf düzenleyiciler alabilir ve özellikle hem iç çamaşırı hem de çoraplarınızı raf düzenleyiciler ile düzene sokabilirsiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu