İyi Yaşam

Evinizin Havasını Değiştirecek Az Bütçeli Dekorasyon Fikirleri

Hem evinizi yenilemek hem de havasını biraz da olsa değiştirmek mi istiyorsunuz o halde sizler için muhteşem dekorasyon fikirlerimiz var. Güzelliğin Peşinde olarak hem hayata hem de evlerinize dokunmaya geldik. Evinizi baştan yaratmak, eski havasından kurtarmak ve bunu yaparken az bütçe harcamak mı istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. İşte evinizin havasını değiştirecek az bütçeli dekorasyon fikirleri…

Değişime Evinizin İçinden Başlayın!

Evinizdeki eski havanın en büyük nedenlerinden biri eşyaların hep aynı yerde duruyor olmasıdır. Eşyalarınızın yerini değiştirmeyi ve dekorasyona yeniden el atmayı deneyin. Evinizdeki eşyaların düzenini değiştirdiğinizde yeni bir eve girmiş hissi duyacaksınız.

Mobilya ve Dolap Kulpları

Gelelim işin en eğlenceli kısmına. Sadece sevdiğiniz bir renkle hiç para harcamadan evinizi yeniden yaratmak ister misiniz? O halde muhteşem bir fikrimiz var. Sevdiğiniz bir renk boya alın ve evde gözünüze eski gelen ya da bunaldığınız mobilyaları boyayın. Bunu yaparken Youtube videolarından yardım alabilirsiniz. Emin olun korkulacak bir şey değil. Bu şekilde hem içinde bulunduğunuz alanı değiştirebilir hem de pozitif enerjinizi arttırmak için bir hobi edinmiş olursunuz. Yeni dolaplarınız şimdiden hayırlı olsun.

Duvar Rafları ve Fotoğraf Galerisi

Her baktığınızda gözünüze gelen boş bir alana mı sahipsiniz? İşte o alanları değerlendirebileceğiniz muhteşem bir fikirle geldik sizlere. Birbirinden güzel duvar raflarına bir göz atalım o halde. Az bütçeyle güzel bir duvar köşesi hazırlayabilirsiniz. Para harcamak istemiyorsanız bu alanı boyayla da yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken boyamak istediğiniz alanın kenarlarını bantlamak. Fotoğraf galerisi şeklinde oluşacak olan alana fotoğraflarınızı asabilir ya da minimal çizimlerle besleyebilirsiniz.

Sakı Bitkileri

Bir eve en iyi hava bizce çiçek ya da bitki saksıları ile sağlanıyor. Kendinize uygun fiyatları saksı bitkileri seçebilir ve gözünüzün kestiği bir alanı çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Odanızın havasını değiştirmenin hem en kolay hem de en masrafsız hali bitki ya da çiçeklerden geçiyor. Ayrıca zamanla bitkilere bağlanacak ve bakımlarını yaparken kendinizi bulacaksınız.

Mum Köşesi Oluşturun!

Hem ruhunuzu dinlendirecek hem de evinizin havasını değiştirecek mum köşesi oluşturabilirsiniz. Dışı farklı tasarımlarda minik mumlar tercih edebilir ve derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Minimal Minderler

Minimal minderler eviniz için şahane bir öneri. Dışını beğendiğiniz tarzda birkaç adet minimal minder ile evinizin havasına hava katabilirsiniz. Dinlendirici ve huzur veren bir alanı oluşturmak iste bu kadar kolay.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu