Makyaj

Yaz Gelinleri Dikkat! Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Uzun yıllar boyunca hayalini kurduğunuz düğününüzde kusursuz görünmek ister misiniz? Elbette ki bu her kadının en doğal hakkı! Gelin olacakların, gelinlik modelini belirledikten sonra makyajını da detaylıca düşünüp önceden belirlemelidir. En doğru seçimi yapabilmek içinse dikkat edilmesi gereken birçok husus var. Mesela kimi kadınlar için gelin makyajının ağır olması gerekirken kimi kadınlar içinse sade olması gerekiyor. Peki gelin makyajı nasıl olmalı? Gelin makyajı yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İşte detaylar…

Sade Gelin Makyajı

Sade gelin makyajı özellikle de yaz aylarında kusursuz bir görünüm yaratabilmeniz için en ideal seçenek olacaktır. Öyle ki sade görünmek adına geçişli farlar kullanmayı bir kenara bırakmalısınız. Bunun yanı sıra küçük ışıltılara önem verin. Böylece hem daha sade hem de dikkat çekici bir görünüm elde etmeniz de kaçınılmaz hale gelecek. Fakat öncesinde göz çevresine kapatıcı sürmeyi ihmal etmemek gerekiyor. Aynı zamanda katlanma bölgesine kadar far uygulanarak detaylıca dağıtılmalıdır. Kaş altlarına ise highligher uygulaması yapılarak gelin makyajı daha belirgin hale getirilebilecektir. Sade gelin makyajında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise kullanılan ruj renginin allığa yakın tonlarda tercih edilmesi olacaktır. Böylece istediğiniz görünüme ulaşabileceksiniz.

Natürel Gelin Makyajı

Natürel görünümlü makyaj da da tıpkı sade makyajda olduğu gibi ışıltı detayları ön plana çıkmalıdır. Özellikle de göz pınarlarına açık tonların kullanılması ve gözlerin dış köşelerine ise daha çok altın ya da koyu pembe tonlu geçişlere yer verilmelidir. Fakat isterseniz toprak tonları da yine natürel tonlarda makyaj için ideal olacaktır. Bunun yanı sıra eyeliner dilerseniz ince dilerseniz de kalın bir şekilde çekilebilir. Kirpiklere rimel sürülebilir ya da daha hacimli görünüm için takma kirpik tercih edilebilir. Elbette ki natürel görünüm için allığınız ve ruj renginin yakın olmasına da özen göstermeniz şarttır.

Porselen Gelin Makyajı

Porselen gelin makyajı ciltteki kusurları gizlemek isteyen gelin adaylarının sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Öyle ki bu makyajda yüksek kapatıcı özelliği bulunan ürünler kullanılır. Pürüzsüz bir ten oluşturulduktan sonra ise diğer aşamalara geçilir. Ayrıca sivilceli ya da lekeli cilde sahip olanlar için de porselen makyaj doğru tercihtir. Porselen makyaj yapılırken makyaj bazı başta olmak üzere yoğun kapatıcılık özelliği bulunan fondöten, allık, transparan ve pudra kullanılabilir. Ancak işlemlere başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlamayı kesinlikle unutmamanız gerekiyor.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu