Makyaj

Makyajda Gözleri Ön Plana Çıkarmak mı İstiyorsunuz Gözlerinizi Harika Gösterecek Göz Makyajı Önerileriyle Geldik!

Profesyonel ve güzel görünen bir makyaj çok makyaj malzemesi kullanmaktan geçmez. Yüzümüzün en etkili yeri olan gözlerimiz makyajda en çok patlaması gereken yerdir. Gözlerin ön plana çıktığı bir makyaj hem daha estetik hem de daha etkileyici olur. Peki gözlerimizi öne çıkaran göz makyajı nasıl olmalıdır? Güzelliğin Peşinde olarak sizlere gözlerinizi belirginleştiren, bakışlarınızı daha keskin bir hale getiren makyaj önerileriyle geldik.

Günlük makyajlarda dahil olmak üzere özel davetlerde de kullanabileceğiniz birbirinden farklı göz makyajları yapmaya ne dersiniz? Göz makyajının öneminden küçük bir bahsedecek olursak; Güzelliğin Peşinde olarak bizim için yüzde en çok ön plana çıkan alan gözlerdir. Çarpıcı bir göz makyajı etkileyici bakışlar anlamına gelmektedir. Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre bakışların karşıdaki kişi üzerinde etkisinin oldukça büyük olduğu kanıtlanmıştır. O zaman gelin herkesi gözlerimizin etkisi altında bırakacak makyajlara göz atalım.

Etkili Bir Makyajın Sırrı: Kaş

Gözlerin çekici ve etkileyici görünmesini en yakından etkileyen faktör kaşlardır. Kaşlarınızın yüzünüzün genel simetrisine uyum sağlaması oldukça önemlidir. Önce kaşlarınızı yüzünüze uyum sağlayacak şekilde şekillendirmeniz gerekmektedir. Sonrasında kaş kalemi ile şeklini belirginleştirebilir ve kaş farı ile etrafını aydınlatabilirsiniz. Bu göz makyajınızın çok daha estetik ve keskin görünmesini sağlayacaktır.

Sağlıklı Görünen Göz Makyajı: Beyaz Kalem

Göz makyajının ufak detayları bulunur. Bu detayları uyguladığınız müddetçe göz makyajınız çok daha profesyonel ve güzel görünecektir. Göz makyajının iyi görünmesine giden bir diğer etkili yol beyaz ya da fil dişi göz kaleminden geçer. Gözlerini çok daha sağlıklı ve parlak gösterecek beyaz ya da fil dişi rengi kalemini gözünüzün içine uygulayınız. Bu şekilde göz makyajına giden mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Eyeliner ya da Göz Kalemi Etkisi

Eyeliner ve göz kalemi etkisi etkili bir makyajın en önemli detayları arasında yer alır. Makyajınızın profesyonel görünmesi için eyeliner ya da göz kalemini göz kapaklarınıza usta şekilde çekmeniz gerekir. Eyeliner konusunda zorlanıyorsanız göz kapaklarınıza istediğiniz kalınlıkta noktalar koyun. Bu noktalar ne kadar kalınlaşırsa eyeliner da göz kapağınızda o kalınlıkta görünecektir. Daha sonra bu noktaların üstünden geçin. İşte ok gibi bir eyeliner çekmek bu kadar kolay.

Aydınlatıcı Etkisi

Aydınlatıcı gözlerin ve göz makyajının belirginleşmesinde büyük rol oynar. İnce renkli bir göz farını, kaş kemiğinize, gözlerinizin iç köşesine ve göz kapağınızın tam ortasına uygulayın.

Göz Farı Uygulaması

Açık renkli göz farının gözün iç tarafa koyu rengin ise dış tarafa uygulandığı göz makyajları harika sonuç verir. Bir göz makyajının mükemmel olmasındaki detay hangi renklerin uygulandığı değil hangi rengin nereye uygulandığıdır. Göz kapağınıza sürdüğünüz göz farını birbirine karıştırmak içinse açık renk bir far kullanın. Bu şekilde geçişler de oldukça dikkat çekici görünecektir.

Kirpik Çizgilerine Dikkat!

Gelelim göz makyajının vurucu ve son hamlesine. Etkileyici bir göz makyajında kirpik çizgisini belirginleştirmek oldukça önemlidir. Kirpik çizgilerinizi belirginleştirmek makyajınızın ve gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlar.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu