İyi Yaşam

Güzelliğin Peşinde ile 1 Yeni Bilginiz Var!

Güzellik Peşinde’yle Şaşırtıcı Bilgiler Sayfamıza Hoş Geldiniz! Birbirinden Farklı Bilgilerle Her Geçen Gün Şaşırtmaya ve Bilgilendirmeye Devam Ediyoruz. Kimseye Değil Sadece Size Söylüyoruz:)

Dünyada İlk Canlının Ne Zaman Yaşadığını Biliyor musun? Hiç Aklına Bile Gelmeyecek Soruları Sorup Meraklandırmaya Devam Ediyoruz! İşte Dünyanın, Canlıların ve Yaşamın O Bilinmez Tarihi…Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Güzelliğin peşinde olarak aslında her şeyin peşindeyiz. Dünyanın güzellikleriyle tanışmaya hazır mısın? Milyarlarca yıl önce yaşayan ilk canlının araştırmasına ulaştık. Okuyunca ‘’vay be’’ diyeceğiniz bu bilgiyi abartmak isteriz. İşte tarihin gömülü sırları…

Koskoca dünya ve pek çok gezegenin içinde yalnızmışız gibi hissediyorsak bu yazı tam da sizlere göre. Dünyada sadece ufak bir pirinç tanesi kadar olduğunuzu anlayacağınız bilgiyi siz değerli okurlarımızla paylaşmak için çok heyecanlandık. Danimarkalı bir araştırmacının araştırmaları sonucunda dünyada ilk yaşayan canlı tespit edildi.

3 Milyar 700 Milyon Yıl! Okuması Bile Zor…

Danimarka Jeoloji Müzesi’nde çalışan araştırmacı Minik T. Rosing, yapmış olduğu araştırmalar sonucu bir şey keşfetti. Batı Grönland’da bulduğu bir kaya parçasının üzerinde karbon maddeye rastladı. Bu maddenin okyanuslara yakın planktondan kayaya bulaştığı ve üzerinde kimyasal madde bulunan kayanın 3 milyar 700 milyon yıl yaşında olduğu hesaplamalar sonucu belirlendi.

Sizce Dünya’ya Günde Kaç Yıldırım Düşüyordur? Tahmin Et! Tuttur Tutturabilirsen! Başta Söyleyelim de Rakamı Duyunca Ağzınız Açık Kalmasın Sayın Okurlarımız…

Yıldırım düşmesi genelde pek çoğumuzu korkutan bir olaydır. Az şahit olmamız nedeniyle az gerçekleştiğini düşündüğümüz yıldırım düşmesi gerçeğini öğrendiğinizde resmen şok olacaksınız. Bizler sık sık görmesek de günde tamı tamına dünyaya 8.600.000 kere yıldırım düştüğü tespit edilmiştir. Rakamlar karşısında şok olmamak elde değil. Hadi şimdi doğruyu söyleyin! Siz kaç tahmin etmiştiniz?

Bana Adını Söyle Sana Kaç Kere Hapşırdığını Söyliyim! Şaka, Şaka… Sizce Tüm Ömrünüz Boyunca Kaç Kere Hapşırıyordunuz? Cevaba Bakmak Yok. Önce Tahminleri Alalım!

Ortalama bir insanın hayatı boyunca kaç kere hapşırdığını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız. Gün içinde birkaç kere gerçekleşen hapşırma eylemi insan hayatı boyunca ortalama 250.000 kere gerçekleşiyormuş. Bizler de inanamadık desek yeridir.

Gelsin Soru! İnsanlardan Daha Fazla İnsan Öldüren Canlı Nedir? Akıllara Durgunluk Veren Cevabı İle Yeni Sorumuzun Tahminlerini Alalım Hemen.

sinek isirik
Son insan bükücü sinekler

İnsanlardan daha fazla insan öldüren canlı bilim adamları tarafından tespit edildi. Büyük tahminlerde bulunmanıza gerek yok. Biraz kopya verecek olursak cevap oldukça küçük. Aslan, kaplan olsa neyse de her yaz evimizin içinden çıkmayan hayvanlar olduğunu duyunca ürkmemek elde değil. Bu bilgi sonrası elimizde sinek ilacıyla dolaşacağız gibi görünse de insanları insandan daha fazla öldüren canlı sivrisinekmiş. Kan emen sivrisinekler farklı kan ve vücutlara konmasıyla birlikte mikrobu oradan oraya taşıyarak yılda binlerce insanın ölümüne neden olmaktaymış.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu