İyi YaşamPsikoloji

İlişkinizin Git Gide Bittiğini Nasıl Anlarsınız? Bizi Takip Edin!

Sağlıklı ve yolunda giden ilişkilerin bir anda tersine dönmesi ve tamamıyla değişmesi durumu çoğunlukla yaşanabiliyor. İlişkilerde uzaklaşma, soğuma ve hatta yavaş yavaş ayrılık çanları çalsa da bazen ilişkideki kişiler bu çanların sesini hemen duyamayabiliyor. Peki bir ilişkinin bittiğini nasıl anlarız? Üzücü gerçeklerle yüzleşmeye hazır mıyız?

Çok yolunda giden bir ilişkiniz var ama artık yürümediğini mi düşünüyorsunuz? O halde yapabileceğiniz en mantıklı şey her iki tarafa da daha fazla zaman kaybettirmeden yolları ayırmak. Peki bunu nasıl yapabiliriz? İlişkinin bittiğini nasıl anlarız?

Olmazsa Olmaz; Tutku

20220502 365 gun bugun

Bir ilişkinin gidişatını en çok belirleyen unsurlardan biriside tutkudur. Tutku hem günlük hayata hem de cinsel hayata yöneltilen davranışların temelinde yer alır. Birbirinize karşı artık hevesli, tutkulu ve heyecanlı olmadığınızı düşünüyorsanız bu ilişki çoktan bitmiş demektir.

Cinsel İsteksizlik

kadinlarda cinsel isteksizlik 16 9 1521710672

Gelelim ilişkilerdeki bir diğer büyük soruna. Cinsel isteksizlik! Cinsel isteksizlik bir ilişki için oldukça büyük problemler arasında yer alır. Kadın veya erkeğin partnerine karşı cinsel isteksizlik içerisinde bulunması;

-Karşısındakini çekici bulmamasına

-Başka kişilerle kafasının içinde fanteziler kurması

-Cinsel kimyada bir çekim olmuyorsa

Heyecan Bitti!

fd0c69e2d1b9663ca3f4e046333d2521

Bitmek üzere olan ilişkilerde en büyük sorunlardan birisi de genellikle ”artık beni heyecanlandırmıyor” cümlesidir. Artık partnerinize karşı bir heyecan beslemiyorsanız ve onu gördüğünüzde herhangi bir şeyi paylaşma isteği gelmiyorsa ilişkiniz bitiş noktasına geliyor demektir.

Sırlar Dünyası

kapak 153458

İlişkilerde sona yaklaşıldıkça kendinizi sırlar dünyasının içinde bulabilirsiniz. Hayatınızda anlatma gereği ya da isteği duymadan partnerinizden sakladığınız sırlar sizleri yavaş yavaş bu sağlıklı ilişkinin sonuna getirebilir. İşte bitmekte olan bir ilişkinin gösterdiği en büyük sorunlar arasında sırlar vardır.

Son Sinyal; Utandırma

b9JHiOzd9xTxYrWU 636124068186582881

Hayatınızdaki kişinin hal ve tavırları sizin enerjinizi yükseltmek ve sizi iyi hissettirmek yerine utandırıyorsa bu işte bir problem var demektir. Bitmesi gereken ya da bitecek olan ilişkilerde son sinyal genellikle kabalık ya da aile ortamlarında söylenen, davranılan utanç verici hareketler olabilir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu