Cinsellik

Mastürbasyon Yapmak Faydalı mı? Zararlı mı?

Güzelliğin Peşinde olarak pek çok kişinin merak ettiği o soruyu cevaplama zamanımız geldi. Şöyle bir arkanıza yaslandıysanız şimdi de cinsel sağlığımızdan konuşmaya başlayabiliriz. İnternette dolanan mastürbasyon ile ilgili pek çok çelişkili bilgi bizleri bir arada bir derede bırakıyor olabilir. Şimdi gelin mastürbasyonu tüm detayları ile ele alalım.

Mutluluk Hormonları İleri!

6 2

Mastürbasyon yaptığımızda vücudumuza pek çok hormonun salgılanıyor. Bu mutluluk hormonları dopamin, endorfin, oksitosin, testesteron, prolaktin. Bu salgılanan hormonların her birinin ayrı bir işlevi olduğunu düşünecek olursak mastürbasyon bizleri oldukça mutlu ediyor.

Stres ve Kaygıyı Azaltır!

anksiyete kaygi endise 2

Aşk hormonu olarak bildiğimiz oksitosin stre ve kaygının azalmasını sağlıyor. Mastürbasyonun her açıdan sağlıklı olması özellikle de vücuttaki stres ve kaygının azalmasına neden oluyor. Bu da kişinin o daha enerjik ve mutlu hissetmesine yol açıyor.

Konsantrasyon Artışı

konsantrasyon bozuklugu

Konsantrasyon bozukluğu yaşayan kişiler mastürbasyonun bu etkisini çok sevecek. Mastürbasyonun yapılan bilimsel çalışmalar doğrultusunda konsantrasyonu arttırdığı bilinmektedir.

Uykuya Dalmanızı Kolaylaştırır!

sicak havalarin uyku duzenine etkisi 20180924093341

Mastürbasyon sonrası vücuda gelen rahatlamayı bilmeyen yoktur. Stres ve gerilimin azalması ile birlikte vücut çok daha rahat olacaktır. Bu da uykuya geçmenizi kolaylaştırır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu