Makyaj

Kalıcı Makyaj Uygulaması Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Her kadın mükemmel görünmek ister. Hatta sabah uyandıkları andan itibaren makyaj yapmış gibi görünmeyi arzu etmektedir. Fakat her gün makyaj yapmak için kimi zaman enerjiniz olmaz kimi zaman ise vaktiniz. O halde kalıcı makyaj uygulamasına ne dersiniz? Merak edenler için kalıcı makyaj uygulamasına yönelik merak edilen her şey sizlerle…

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Kalıcı makyajdan konu açıldığında akıllara gelecek ilk uygulama kaş şekillendirme olacaktır. Öyle ki kaşlar zamanla seyrekleşerek kötü bir görünüme neden olabiliyor. Böyle durumlar için kalıcı makyaj uygulaması en uzun vadeli çözüm yöntemi olacaktır. En çok tercih edilen bir diğer kalıcı makyaj uygulaması ise dudakların renklendirilmesidir. Bunun yanı sıra gözlere yapılan eyeliner ve dipliner de çok sevilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıyor?

Kalıcı makyaj uygulamaları tabii ki rutin makyaja göre çok daha uzun süre boyunca kullanılmaktadır. İdeal kullanım ömrü ise en az 1 ya da 2 sene olarak bilinir. Ancak uzun süreli kullanım ve yapılan işlemlerden pişman olmamak için mümkün olduğunca iddialı renklerden kaçınılması gerekir. Daha doğal tonlar daha uzun süreli kullanım için en doğru tercihtir.

Kalıcı Makyaj Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak isteyen kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de acı hissedip hissedilmeyeceği olmuştur. O halde bu konuya açıklık getirelim. Kalıcı makyaj uygulamaları esnasında acı hissi yaşanmıyor. Ancak en doğru işlemleri uygulatmak için alanında deneyimli ve uzman kişilerden destek alınması şart. Böylece uygulamadan önce anestezi kremleri sürülerek acı hissi yok edilecektir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Zararı Var mı?

Kalıcı makyaj uygulamasının doğru tekniklerle yapılması oldukça önemli bir konu. Aynı zamanda da steril ortamda işlemlerin gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gerekir. Eğer gerekli koşul ve şartlar sağlandıktan sonra işlem yapılırsa kalıcı makyaj uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Fakat steril ortamda gerçekleştirilmeyen uygulamalar alerjik reaksiyonlara sebebiyet veriyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi de tabii ki göz önünde bulundurmanız gereken bir konur. Kalıcı makyaj yaptırmandan önce işlemin yapılacağı yerle ilgili detaylı bir araştırma yapmanız şarttır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu