Makyaj

Kontür Paleti Nasıl Kullanılır?

Kontür bilindiği gibi makyajın kusurlarını gizlerken, yüzün de en güzel kısımlarının öne çıkmasına yardımcı olur. Fakat kusursuz görünüm için doğru kontür paletinin seçilmesi gerekirken uygulama hususunda da çok dikkat edilmesi şarttır. Peki kadınların olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden biri olan kontür paleti nasıl kullanılır? Kontür paleti kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Merak edenler için işte detaylar…

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Kontür uygulaması yapmadan önce mutlaka cildi makyaj için hazır hale getirmek gerekiyor. Bu nedenle uygulamadan önce yüzünüzü rutin bakım malzemelerinizle güzelce temizleyin. Akabinde ise kusursuz görünüm yaratmak adına nemlendirici uygulayın. Bir sonraki aşamada ise doğal cilt tonuna uygun fondöteni yüzünüze uygulayın ve tüm renk eşitsizliklerini ve kusurları kapatın.

Koyu Tonu Elmacık Kemiklerinin Altına Uygulanır

Kontür paletlerinde yer alan koyu ton, genellikle elmacık kemiklerinin alt kısmına uygulanmaktadır. Daha sonra koyu çizgiyi çok fazla dağıtmadan kendi çevresi içerisinde yaymaya özen gösterin. Böylece elmacık kemikleriniz mükemmel bir şekilde kendisini belli edecektir.

Burun İnceltmek İçin Koyu Renk Kapatıcı

Kontür paletleri bilindiği gibi burnu daha ince ve küçük göstermek için de kullanılıyor. Uygulama için öncelikle koyu renk kapatıcıyla burnun yan kısımlarına şeritler çizilir. Daha sonra çok taşırmadan dağıtılır. En son aşamaya gelindiğinde ise burun köprüsüne bir miktar da aydınlatıcı uygulanarak işlemi sonlandırın.

Uzun Yüzlere Kontür Uygulaması

Eğer uzun bir yüz yapısına sahipseniz, çenenizi biraz daha küçük ve estetik göstermek adına kontür uygulaması yapabilirsiniz. İşlem için çenenin uzun kısımlarına koyu renkli kontür malzemesi sürülür ve uygun şekilde dağıtılır.

Daha Dolgun Dudaklar İçin Kontür

Hangi kadın dolgun dudaklara sahip olmak istemez ki! Bu tabii ki kontür uygulamasıyla mümkün! İşlem için öncelikle dudak üzeri ve dudak altına koyu renkli kontür malzemesi sürülerek dağıtılır. Daha sonra da dudak üstüne bir miktar aydınlatıcı uygulanarak işlem bitirilir.

Son Dokunuşu Transparan Pudra ile Yapın

Kontür makyajı yapıldıktan sonra mükemmel bir sona ulaşmak için transparan pudra kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Öyle ki yapacağınız bu uygulama hem makyajınızı dengeleyecek hem de daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu